Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Niespełnione nadzieje Trefla Gdańsk

Niespełnione nadzieje Trefla Gdańsk

fot. 058sport.pl

To miał być czarny koń rozgrywek PlusLigi w tym sezonie. Mocny krajowy skład na czele z Jakubem Jaroszem wskazywany był jako pewniak do czołowej ósemki. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna i podopieczni Radosława Panasa zagrają w play-out.

Zmiany, których przed rozpoczęciem tego sezonu dokonano w ekipie LOTOSU Trefla Gdańsk, dawały nadzieje kibicom w Trójmieście, że w końcu doczekają się drużyny, która będzie potrafiła namieszać w PlusLidze. Już początek rozgrywek pokazał jednak, że nie będzie to łatwe, a z miesiąca na miesiąc było wręcz coraz gorzej. – Przez cały czas zawodziliśmy, może poza meczem w Olsztynie z Indykpolem AZS oraz serią trzech zwycięstw z rzędu na początku stycznia. Zmarnowaliśmy swoje szanse w takich meczach jak np. z AZS-em Częstochowa, z którym przegraliśmy u siebie – mówi na łamach Dziennika Bałtyckiego Krzysztof Wierzbowski, który ma ważny kontrakt z gdańskim klubem.

Patrząc jednak w statystyki, nie było wcale tak źle. Najlepszym punktującym rundy zasadniczej z dorobkiem 335 punktów został Jakub Jarosz. Postawa reprezentanta Polski nie przełożyła się jednak na wynik całego zespołu, który zawiódł na całej linii. – Wiem, że co roku z Lotosem Treflem są wiązane ogromne nadzieje, ale nie ma to przełożenia na wyniki – tłumaczy Wierzbowski.

Przypomnijmy, że w czwartym sezonie Trefl po raz trzeci rywalizuje w fazie play-out, co przy solidnym składzie jest nie do wytłumaczenia. – Trzeba jednak zachować spokój, nie podejmować nerwowych ruchów. W przyszłym sezonie będziemy starali się udowodnić, że był to wypadek przy pracy – kończy Krzysztof Wierzbowski.źródło: Dziennik Bałtycki, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved