Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Mariusz Rokita: Nic nie jest przesądzone

Mariusz Rokita: Nic nie jest przesądzone

fot. Tomasz Tadrała

- Nic nie jest przesądzone. Trzeba wygrać sześć spotkań w play-off, by starać się o ORLEN Ligę. Wygraliśmy komplet osiemnastu spotkań w rundzie zasadniczej, ale play-off rządzi się swoimi prawami - mówi prezes AZS-u KSZO, Mariusz Rokita.

ENEA Cup 2014 to nie pierwsze siatkarskie wydarzenie o wysokiej randze w Ostrowcu Świętokrzyskim, ale chyba pierwsze o takim znaczeniu.

Mariusz Rokita:Faktycznie, trochę tych meczów międzynarodowych było. Otwarcie hali uświetnił pojedynek juniorskich reprezentacji Polski i Brazylii, gościły także kadry kadetek i kadetów, a nawet pierwsze reprezentacje Polski i Francji w meczu towarzyskim w roku 2011. Puchar Polski to jednak turniej dwudniowy, gdzie stawką jest trofeum o bardzo dużym znaczeniu i faktycznie w żeńskiej siatkówce na tym poziomie seniorek dla nas to debiut.

Wiele wskazuje na to, że w przyszłym sezonie wizyty zespołów ORLEN Ligi w Ostrowcu Świętokrzyskim będą regularne.Nic nie jest przesądzone. Trzeba jeszcze wygrać sześć spotkań w play-off, by starać się o ORLEN Ligę. Trafiliśmy fajnie z dyspozycją w tym sezonie. Wygraliśmy komplet osiemnastu spotkań w rundzie zasadniczej, ale play-off rządzi się swoimi prawami. Naszym atutem są też wierni kibice. Na meczach jest ich regularnie po 1300-1500 osób i zapewne gra w ORLEN Lidze tę liczbę by powiększyła. Póki co jednak skupiamy się na najbliższym meczu.

Siatkówka, piłka nożna, piłka ręczna, boks, pływanie to dyscypliny, które w Ostrowcu Świętokrzyskim mają ugruntowaną pozycję. Pora więc na sport na najwyższym poziomie.

Mamy taki slogan, że Ostrowiec Świętokrzyski to miasto sportu i rekreacji. Oprócz nowej, funkcjonalnej hali naszą wizytówką jest także pełnowymiarowy basen 50-metrowy. To u nas na otwarciu pływalni w roku 2004 Otylia Jędrzejczak wywalczyła olimpijską kwalifikację, a potem w Atenach zostało mistrzynią olimpijską. Mieliśmy już około 20 zawodów rangi mistrzowskiej, z głównymi mistrzostwami Polski. W hali wiodąca jest siatkówka, ale też nieźle radzą sobie w II lidze piłkarze ręczni. Byłoby miło, by na meczach ORLEN Ligi mieć ponad 2000 kibiców, a może nawet komplet…

ENEA Cup jest więc takim zwiastunem obecności elity w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Oby. Patrzę z sentymentem na obecność w naszym mieście Katarzyny Mróz (gra obecnie w barwach Chemika Police), która wraz z siostrą, śp. Agatą, grała w barwach KSZO. Byłem wówczas ich trenerem. Z Ostrowca, z II ligi Agata trafiła do reprezentacji prowadzonej przez Zbyszka Krzyżanowskiego, a zaraz potem, już u Andrzeja Niemczyka została po raz pierwszy mistrzynią Europy. Może uda nam się wychować kolejną mistrzynię…

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved