Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Aneta Duda: Teraz musi już funkcjonować dosłownie wszystko

Aneta Duda: Teraz musi już funkcjonować dosłownie wszystko

fot. Damian Krzanowski / karpaty-krosno.pl

Karpaty Krosno już w najbliższy weekend rozpoczną bój z Developresem Rzeszów w ramach I rundy play-off. Środkowa zespołu z Krosna, Aneta Duda, głęboko wierzy, że podczas tych meczów zespół będzie w dobrej dyspozycji.

Fazę zasadniczą zakończyłyście na trzecim miejscu, to dla was satysfakcjonujący wynik?

Aneta Duda:Zdecydowanie tak. Przed rozpoczęciem sezonu naszym głównym celem było to, aby utrzymać się na bezpiecznej pozycji. Nikt na pewno nie spodziewał się, że znajdziemy się na trzecim miejscu i zagramy w fazie play-off.

W fazie play-off trafiłyście na Developres Rzeszów. Czy twoim zdaniem jest to rywal w waszym zasięgu?Moim zdaniem I liga jest tak wyrównana, że każdy z każdym może tutaj wygrać lub przegrać. Najlepszym przykładem mogą być tutaj mecze z SMS-em Sosnowiec, gdzie teoretycznie nasz zespół czy Developres były zdecydowanymi faworytami w tych spotkaniach (Karpaty i Developres przegrały 0:3 – przyp. red.). Jak widać teoria nie zawsze przekłada się na praktykę.

W fazie zasadniczej wygrałyście z rzeszowiankami jeden mecz, a drugi przegrałyście. Myślisz, że to ma jakiekolwiek znaczenie w kontekście play-off?

Moim zdaniem to nie ma zbyt dużego znaczenia. My z naszej strony już zapomniałyśmy o tamtych meczach. Cały czas idziemy do przodu i myślimy o tym, co nas czeka w przeciągu dwóch najbliższych weekendów. Rywalizacja zaczyna się od początku.

Co twoim zdaniem może się okazać kluczowe w kontekście rywalizacji z Developresem?

Ciężko mi powiedzieć. Tak naprawdę teraz, w tych najważniejszych meczach musi funkcjonować dosłownie wszystko, skuteczna gra bez własnych błędów, realizacja taktyki i założeń, a przede wszystkim musi być dobra atmosfera na boisku.

Pomiędzy rundą zasadniczą a fazą play-off była dwutygodniowa przerwa. Pracowałyście wówczas nad jakimiś elementami szczególnie, czy jednak starałyście się ulepszać wszystko w waszej grze?

Pracowałyśmy nad każdym elementem. Na pewno treningi były cięższe, ponieważ można było sobie na to pozwolić w przerwie od grania, a nawet powiedziałabym, że trzeba było, aby naładować akumulatory na zbliżające się mecze.

Miałyście okazję także rozegrać sparingi z AZS-em KSZO. Jak byś oceniła waszą grę w tych testowych grach?

Jeżeli chodzi o sparingi z zespołem z Ostrowca Świętokrzyskiego, to nasza gra nie wyglądała najlepiej. To ze względu na to, że byłyśmy po cięższym okresie treningowym, co spowodowało, że byłyśmy wolniejsze i ospałe. Ale taki był plan, forma ma przyjść na play-off i głęboko wierzymy, że tak właśnie będzie.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved