Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Natalia Guadalupe Brussa jeszcze nie jest w pełni zdrowa

Natalia Guadalupe Brussa jeszcze nie jest w pełni zdrowa

fot. archiwum

Natalia Guadalupe Brussa, włoska siatkarka argentyńskiego pochodzenia zakontraktowana przez MKS Dąbrowa Górnicza, wciąż nie jest gotowa do gry na sto procent. Katarzyna Zaroślińska grająca na pozycji atakującej ciągle nie ma zmienniczki.

Po przyjeździe do Polski zawodniczka doznała kontuzji kolana. Uraz początkowo nie wydawał się poważny. Gdy jednak okazało się, że konieczna będzie operacja, stało się jasne, że Włoszka szybko drużynie nie pomoże. Skutki były takie, że Katarzyna Zaroślińska – pierwsza atakująca MKS-u – pozostała bez zmienniczki.

Działacze zagłębiowskiego klubu mieli nadzieję, że Natalia Brussa zdąży przygotować się do gry, gdy będą ważyły się losy medali. Małe szanse, że tak się stanie. Atakująca co prawda wznowiła treningi, a nawet pojawiła się na boisku podczas finałowego turnieju o Puchar Polski, ale to jednak wciąż nie jest to. – Natalia nie jest jeszcze gotowa do gry na sto procent. Możemy wprowadzać ją na krótkie zmiany. Chociażby na podwyższenie bloku – wyjaśnia Nicola Negro, trener zagłębiowskiej drużyny.

Natalia Brussa Guadalupe przyjechała do Dąbrowy Górniczej jako w pełni zdrowa zawodniczka, która nigdy wcześniej w swojej karierze siatkarskiej nie doznała żadnej poważnej kontuzji i zdecydowanie nigdy wcześniej nie miała najmniejszego problemu ze stawem kolanowym. Zawodniczka przepracowała wraz z zespołem cały okres przygotowawczy, wystąpiła we wszystkich meczach obozu przygotowawczego zarówno w Polsce, jak i w Stanach Zjednoczonych, a jej kłopoty zaczęły się na początku sezonu zasadniczego, czyli niemal dwa miesiące po przyjeździe do Polski – tłumaczy menadżer zawodniczki, Jakub Dolata.Rozumiem rozgoryczenie wynikające z braku tej siatkarki na boisku, jednak mamy do czynienia z profesjonalnym sportowcem, uprawiającym sport, w którym nie zawsze uda się uniknąć kontuzji.Więcej w serwisie slask.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved