Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Mistrzynie Polski trenują przed rywalizacją z łodziankami

Mistrzynie Polski trenują przed rywalizacją z łodziankami

fot. archiwum

Sopocianki przygotowują się do spotkań z Budowlanymi Łódź, choć plany na przerwę pomiędzy ligowymi rundami miały zupełnie inne. Atomówki miały rywalizować w finałach Pucharu Polski, ale dość niespodziewanie zakończyły przygodę w 1/4 finału.

Tak naprawdę w tym czasie, który mieliśmy do spotkań z Budowlanymi, odrabialiśmy właśnie tę lekcję. Sytuację, która miała miejsce w meczu z Muszynianką, trzeba było naprawić i pracowaliśmy nad tym, aby więcej nam się to nie przytrafiło – mówi Justyna Łukasik, środkowa Atomu Trefla Sopot.

Po dobrze przepracowanym czasie atomówki rozpoczną rywalizację z zespołem prowadzonym przez byłego szkoleniowca sopocianek, Adama Grabowskiego. Łodzianki w czasie przygotowań do decydującej fazy rozgrywek sparingowały z Siódemką Legionovią oraz PGNiG Naftą Piła. Dwa pierwsze spotkania z podwarszawską drużyną Budowlani przegrali 0:4 i 1:3. W kolejnych dwóch z zespołem z Piły również rozegrano po cztery sety – najpierw pilanki wygrały 3:1, a następnie mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Mistrzynie Polski nie rozegrały żadnego meczu, ale zintensyfikowały pracę na treningach, co mogło wyjść im tylko na dobre. W superlatywach pracę zespołu podsumowywał Teun Buijs.Nasze treningi wyglądały naprawdę bardzo dobrze. Dziewczyny walczyły o każdą piłkę, a duch drużyny jest świetny. Nie popadamy jednak w hurraoptymizm – wszyscy wiemy, o co gramy, i czujemy tę odpowiedzialność wobec klubu, sponsorów, a przede wszystkim kibiców – zapewnia sopocki szkoleniowiec.

Poza Julią Szeluchiną, którą z gry do końca sezonu wykluczył uraz kolana, cała drużyna Atomu Trefla Sopot jest gotowa do walki i ze sportową złością przystąpi do meczów play-off. Z plagą kontuzji od początku sezonu nie może sobie z kolei poradzić Grabowski – ostatnio w jednym z wywiadów trener łodzianek wyznał, że nie było w tym sezonie czasu, w którym miałby on do dyspozycji wszystkie zawodniczki ze skompletowanego składu.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved