Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Jarosz: Liczyłem na więcej

Jakub Jarosz: Liczyłem na więcej

fot. Lotos Trefl Gdańsk

Jednym z największych rozczarowań PlusLigi są siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk. Ekipa Radosława Panasa miała postawić się możnym, a skończyła na walce w dole tabeli. - Cel nie został spełniony i myślę, że każdego z nas to boli - uznał Jakub Jarosz.

Przed sezonem mówiono, że Lotos Trefl ma stanowić siłę PlusLigi, jednak ostatecznie walczycie o zaledwie 9. miejsce. Rzeczywistość jednak wszystko zweryfikowała i trzeba przełknąć gorzką pigułkę.

Jakub Jarosz: – Na pewno faktem jest to, że ten wynik jest porażką dla tego zespołu i dlatego teraz opowiadać dlaczego tak się stało i tłumaczyć się będzie ciężko. Myślę, że każdy może spojrzeć w głąb siebie i odpowiedzieć na pytanie czy dał z siebie wszystko. Każdy z osobna, wszyscy zawodnicy po kolei. Niestety za to jesteśmy rozliczani. Cel nie został spełniony i myślę, że każdego z nas to boli.

Chyba nie tego spodziewałeś się po powrocie do Polski z Włoch. Jesteś najlepszym atakującym rundy zasadniczej, więc taki wynik zespołu to jednak zawód. Nie uważasz tego sezonu za zmarnowany?– Na pewno każdy z nas, w tym także ja, liczył na więcej. Liczyłem, że te cele, które zostały tutaj postawione, osiągniemy, ale tak wyszło, że inne drużyny wyskoczyły, a my graliśmy poniżej oczekiwań. Na pewno nie można tego sezonu zaliczyć do udanych i trzeba to jakoś przełknąć. Można jednak swoją wartość jeszcze udowodnić w następnych latach. To jest piękno sportu, że nawet jak się zawiodło, przegrało, to sport daje szansę zrewanżowania się.

W statystykach wypadłeś bardzo dobrze, jednak zespół nie zdobywał punktów. Czego zabrakło?

– Nie koncentrowałbym się na tych klasyfikacjach, bo one tak właściwie nie oddają do końca całego obrazu gry. Można dostać milion piłek i jakbym z nich skończył 30 procent, to też byłbym najlepiej punktującym. Nie chcę zgłębiać tego tematu. Na pewno nie byłem najlepszym atakującym tej ligi.

* więcej w serwisie sport.trefl.com

źródło: sport.trefl.com, sport.trojmiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved