Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Bociek zawieszony w prawach zawodnika

Grzegorz Bociek zawieszony w prawach zawodnika

fot. Joanna Skólimowska

AZS Częstochowa wytoczył kolejne działa w sprawie Grzegorza Boćka. W ostatnim czasie afera nazywana przez wielu "Bociek gate" trochę ucichła, tymczasem zarząd AZS-u wysłał do atakującego pismo informujące o jego zawieszeniu w prawach zawodnika.

W ostatnim czasie w sprawie przejścia Grzegorza Boćka z AZS-u Częstochowa do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, która rozpatrywana była przez PLPS, podjęto decyzję o zawieszeniu zawodnika na cztery ligowe spotkania. Tymczasem zarząd AZS-u Częstochowa, po którego stronie opowiedziały się władze ligi, powziął również własne, wewnątrzklubowe decyzje, informując dziś o zawieszeniu Grzegorza Boćka w prawach zawodnika na okres 12 miesięcy. Pismo z tą informacją oprócz atakującego otrzymały władze PZPS-u, PLPS-u oraz ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Treść pisma wysłanego przez AZS do Grzegorza Boćka:

Zarząd Klubu Sportowego „AZS Częstochowa” Sportowa Spółka Akcyjna w Częstochowie w związku z faktem nie stawienia się przez Pana na zajęcia treningowe zgodnie z pismem z dnia 10 lutego 2014 roku oraz udziału w zawodach PlusLigi w dniach 07.03.2014 oraz 08.03.2014 w barwach Klubu ZAKSA S.A., co jest sprzeczne z Decyzjami Sądu Odwoławczego przy Polskim Związku Piłki Siatkowej nr 1/2014 oraz 2/2014 (obie z dnia 4 lutego 2014 roku), oraz w oparciu o Regulamin Profesjonalnego Współzawodnictwa w Piłce Siatkowej Mężczyzn z września 2011 roku (Dział VII. Odpowiedzialność dyscyplinarna) zawiesza Pana na okres 12 miesięcy w prawach zawodnika.źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved