Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Andrzej Kowal obserwuje kandydatów do kadry B nawet w I lidze

Andrzej Kowal obserwuje kandydatów do kadry B nawet w I lidze

fot. Cezary Makarewicz

W tym sezonie po raz pierwszy druga reprezentacja Polski siatkarzy zagra w Lidze Europejskiej. Mają ją stanowić młodzi gracze, których poprowadzi trener Asseco Resovii Andrzej Kowal. Kto zagra w tej kadrze, kto będzie w sztabie szkoleniowym?

Dopiero po Pucharze Polski będzie cokolwiek wiadomo na sto procent. Tak samo jak to, gdzie i kiedy będziemy trenować, bo to będą dwie osobne kadry – mówi Andrzej Kowal, którego zespół będzie przygotowywał się docelowo do mistrzostw świata do lat 23 w przyszłym roku. Niewykluczone, że w sztabie szkoleniowym będą inne osoby z Asseco Resovii.

A kto zagra w tej reprezentacji? – Zrobiłem wstępną selekcję zawodników. Teraz najważniejszy jest jednak dla mnie klub, nie mogę robić tego kosztem klubu. Muszę jeszcze uzgodnić parę rzeczy ze Stephanem Antigą [trenerem pierwszej kadry – przyp. red.], bo tam będzie przepływ kilku zawodników i myślę, że wyselekcjonujemy najlepszych – mówi Kowal.

Szkoleniowiec nie ukrywa jednak, że grupa zawodników mogących otrzymać powołanie nie jest zbyt duża. – To niewielka grupa, zdecydowanie. Ale dalej szukamy, obserwujemy nawet w pierwszej lidze – twierdzi. O tym, kto znalazł uznanie w jego oczach, przekonamy się najprawdopodobniej za kilkanaście dni.Więcej w serwisie rzeszow.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved