Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Slobodan Kovać nowym trenerem irańskich siatkarzy

Slobodan Kovać nowym trenerem irańskich siatkarzy

fot. archiwum

Trochę ponad miesiąc po rezygnacji Argentyńczyka Julio Velasco z posady trenera reprezentacji Iranu władze tamtejszej federacji porozumiały się w sprawie zatrudnienia nowego szkoleniowca. Nowym trenerem Irańczyków będzie Serb Slobodan Kovać.

Serbski szkoleniowiec prowadzi w lidze włoskiej Sir Safety Perugia, wcześniej pracował w Umbria Volley, a pracę szkoleniowca rozpoczął w klubie Radnički Kragujevac. Prezydent irańskiej federacji oficjalnie przedstawił Serba jako szkoleniowca męskiej reprezentacji Iranu. Na swoim koncie ma m.in. złoto igrzysk olimpijskich z 2000 roku, które zdobył jako jeszcze czynny zawodnik reprezentacji Jugosławii.

W czasie poszukiwań trenera z Iranem wiązano wiele znakomitych nazwisk trenerskich. Wśród kandydatów wymieniano: Andreę Anastasiego, Hugh McCutecheona, Raula Lozano, Władimira Aleknę czy obecnego trenera Jastrzębskiego Węgla, Lorenzo Bernardiego. Ten ostatni był brany pod uwagę najbardziej. – Muszę powiedzieć, że jest lepszy niż Bernardi. Kovać pracuje obecnie w lidze włoskiej – stwierdził odważnie Mohammad-Reza Davarzani. Według irańskich mediów Bernardi był już dogadany z tamtejszą federacją, ale nigdy nie zjawił się na miejscu, by sfinalizować kontrakt.

źródło: inf. własna, Teheran Times

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved