Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Siatkarze plażowi trenują pełną parą

Siatkarze plażowi trenują pełną parą

fot. archiwum

Reprezentacja Polski seniorów przebywa właśnie na zgrupowaniu na Fuertaventurze. Kadra wyleciała na hiszpańską wyspę 2 marca, a do Polski wróci 24 marca. Trenują też grupy młodzieżowe polskich plażowiczów.

Pod czujnym okiem trenerów Martina Olejnaka i Grzegorza Klimka oraz nowego fizjoterapeuty Marcelina Koryckiego zawodnicy na Fuertaventurze trenują w składzie: Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz, Piotr Kantor i Maciej Kosiak. Ten ostatni zastąpił Bartosza Łosiaka, który leczy kontuzję kolana. – Warunki na Fuertaventurze mamy wspaniałe – przyznał Jakub Szałankiewicz.Lubimy tu przyjeżdżać, bo wszystko mamy w jednym miejscu. Trenujemy bardzo ciężko. Mamy dwa treningi dziennie, a w soboty gramy sparingi z parami niemieckimi. Z barkiem jest już coraz lepiej, tylko czasami jeszcze pobolewa. W tym sezonie nie ma mistrzostw świata czy eliminacji do igrzysk olimpijskich, będą tylko mistrzostwa Europy. My potrzebujemy jak najwięcej startów w turniejach World Tour, żeby utrzymać miejsce w rankingu – dodał.

Natomiast na Teneryfie od 4 marca trenują nasze zawodniczki: Kinga Kołosińska i Monika Brzostek. O ich kondycje i jak najlepsze przygotowanie do nowego sezonu dba oczywiście Łukasz Fijałek. Polski team do Polski wróci 26 marca. 10 marca na dwutygodniowe zgrupowanie szkoleniowe do Aten wyleciała nasza młodzieżowa kadra: Maciej Rudol i Dawid Popek oraz Michał Bryl i Kacper Kujawiak oczywiście wraz z trenerem Sławomirem Robertem.

Z kolei w niedzielę 9 marca w Łodzi zakończyły się konsultacje szkoleniowe młodzieżówki kobiet, juniorek i juniorek młodszych. W zgrupowaniu uczestniczyły: młodzieżówka – Karolina Baran, Dorota Strąg, Agata Oleksy, juniorki – Magda Góral, Agnieszka Adamek, Monika Pietroczuk, Katarzyna Kociołek, Jagoda Gruszczyńska, juniorki młodsze – Aleksandra Kubicka, Monika Warczygłowa, Joanna Rajca, Klaudia Rozynek, Marta Kosobucka, Monika Hryniewicka, Aleksandra Stępień, Marta Pietroczuk.To były nasze drugie konsultacje szkoleniowe, a 21 marca czekają nas kolejne – powiedziała trenerka Violetta Bakoś.Trenujemy, przeprowadzamy gry kontrolne i próbujemy wyłonić ścisłą kadrę, z którą będziemy przygotowywać się do poszczególnych turniejów. W kwietniu z 20-osobową reprezentacją wyjeżdżamy na obóz do Turcji. Pojadą trzy kategorie wiekowe, z którymi będziemy pracować już pod konkretne zawody. Imprez w tym roku będziemy mieć dużo. Zaczynamy w maju od eliminacji do igrzysk olimpijskich młodzieży – dodała.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved