Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Natalia Matusz: Te przerwy są straszne

Natalia Matusz: Te przerwy są straszne

PSPS Chemik Police w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzi z zespołem z Rumi już 2:0. Kolejne spotkanie lub spotkania rozegrane zostaną jednak dopiero za dwa tygodnie. - Te przerwy są straszne. Nie możemy utrzymać rytmu meczowego - mówi Natalia Matusz.

Siatkarki PSPS-u Chemika Police w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą już z zespołem z Rumi 2:0. Pierwsze dwa mecze zostały rozegrane w weekend. – W niedzielę nasza gra wyglądała zdecydowanie lepiej, wyciągnęłyśmy wnioski. W sobotę to był dramat, pierwsze dwa sety grałyśmy jak nie my. Potem już to jakoś zaczęło wyglądać, a w drugim meczu postanowiłyśmy już pokazać, że potrafimy grać w siatkówkę. Teraz możemy przygotowywać się już na kolejne mecze – analizowała oba spotkania skrzydłowa polickiej drużyny, Natalia Matusz.

W sobotę gra podopiecznych trenera Zdzisława Gogola zwłaszcza w dwóch pierwszych setach nie wyglądała zbyt dobrze, policzanki popełniały błędy własne, miały niską skuteczność w ataku. W niedzielę Chemik zagrał zgoła inaczej, znakomicie przede wszystkim zagrywał. To był klucz do łatwej wygranej? – Zdecydowanie tak. We wcześniejszych meczach zagrywka także była naszym atutem. W drugim meczu przyłożyłyśmy się do gry tym elementem i to dało efekty, także cieszymy się wszyscy z z tego – twierdzi Matusz.

Tegoroczny sezon II ligi kobiet ma to do siebie, że obfituje w przerwy. Zespół zagra dwa, trzy mecze i musi pauzować nawet kilka tygodni. Siatkarki Chemika na trzecie spotkanie z rumiankami będą musiały czekać dwa tygodnie. – Te przerwy są straszne. Nie możemy utrzymać rytmu meczowego. Jest to tym bardziej trudne, że nie mamy w regionie za dużo sparingpartnerów. Nie mamy z kim grać, ale mam nadzieję, że damy radę. Trener coś wymyśli i będzie dobrze – nie ukrywa niezadowolenia takim obrotem sprawy Natalia Matusz. Zawodniczka z optymizmem podchodzi do kolejnego spotkania. – My wyjazdowe mecze mamy trochę gorsze niż te u siebie, ale jesteśmy nastawione na zakończenie rywalizacji w trzech meczach i do tego dążymy.