Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Konarski: Wszystko będzie zależało od dyspozycji dnia

Dawid Konarski: Wszystko będzie zależało od dyspozycji dnia

fot. Joanna Skólimowska

W weekend siatkarze mistrza Polski rozpoczęli walkę w play-off PlusLigi i w pierwszych dwóch meczach nie mieli problemów z pokonaniem Effectora Kielce. - Bardziej od samych zwycięstw cieszy styl - uważa Dawid Konarski.

W weekend odnieśliście dwa zwycięstwa bez straty seta. Cel na pierwsze mecze fazy play-off został wykonany.

Dawid Konarski: – Na pewno założenie było takie, by wygrać te mecze i cieszymy się, że tak się stało. Ale bardziej od samych zwycięstw cieszy styl, w jakim zostały one odniesione. Ta gra wygląda już całkiem fajnie dla oka i oby tak było dalej.

Z trybun wyglądało to tak, jakby kielczanie nie sprawiali wam większych problemów. Od początku narzuciliście rywalom swoje warunki i kontrolowaliście sytuację pod siatką.Zdajemy sobie sprawę, że w tej rywalizacji najwięcej zależy od naszej postawy, od naszej koncentracji i zaangażowania. Jeżeli to będzie miało miejsce, tak jak to było w sobotę i w niedzielę, to w trzecim meczu też nie powinniśmy mieć problemów z pokonaniem rywala. Ale tak jak mówiłem, trzeba podejść skoncentrowanym i zmotywowanym do walki. Mamy dwa tygodnie czasu do trzeciego meczu z Effectorem i teraz koncentrujemy się na finałowym turnieju Pucharu Polski.

Kibice zastanawiają się, czy w finałowym turnieju Pucharu Polski rzeszowianie wreszcie sięgną po zwycięstwo.

Mam nadzieję, że zagramy dobry turniej w Zielonej Górze. To są pojedyncze mecze, wszystko będzie zależało od dyspozycji dnia. Jeżeli uda nam się ją utrzymać, to zaczniemy w czwartek od zwycięstwa, później czeka nas, mam nadzieję, także zwycięski półfinał, a w wielkim finale już wszystko może się zdarzyć.

Macie jakiś konkretny cel na ten turniej czy koncentrujecie się na najbliższym meczu?

Oczywiście jedziemy tam z myślą, by zostać do niedzieli i zagrać w meczu finałowym. To jest nasz plan, ale najpierw trzeba pokonać AZS Częstochowa, by myśleć o kolejnych spotkaniach i na razie na tym się koncentrujemy.

Cały wywiad Grzegorza Tomaszewskiego w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved