Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Bułgarska Superliga rozpoczyna fazę play-off

Bułgarska Superliga rozpoczyna fazę play-off

fot. archiwum

20 marca rozpocznie się w Bułgarii faza play-off Superligi. 12 drużyn zgłoszonych do rozgrywek rywalizowało przez ostatnie miesiące o pewne miejsce w kolejnej fazie rozgrywek. W systemie bułgarskiej ligi do play-off awansuje osiem pierwszych drużyn.

System rozgrywek przewiduje mecze ćwierćfinałowe w systemie 1-8, 2-7, 3-6, 4-5. Zespoły grają do dwóch zwycięstw w trzech spotkaniach. Te zaplanowano na 20, 23 oraz 26 marca. Liderem po fazie zasadniczej szumnie został zespół Marek Union Ivkoni (Dupnitsa), który nie przegrał ani jednego spotkania. Rekordowy wynik 22 zwycięstw w 22 meczach, przy zaledwie 6 straconych setach, odbił się szerokim echem w Bułgarii i postawił zespół z Dupnitsy w roli zdecydowanych faworytów do złotego medalu. Drużyna, prowadzona przez drugiego trenera bułgarskiej reprezentacji, Najdena Najdenowa, zdobyła łącznie 64 punkty, oddalając się od drugiego w tabeli CVC Gabrovo o 15 punktów. Bułgarskie media spekulują również, iż czarnym koniem rozgrywek wciąż może okazać się drużyna Levskiego Sofia, która w drugiej części sezonu zaczęła grać dużo lepiej, ostatecznie plasując się na 3. miejscu w tabeli.

W najbliższy weekend w Sofii, na tydzień przed rozpoczęciem fazy play-off, rozegrany zostanie finał Pucharu Bułgarii, w którym zmierzą się Mark Union Ivkoni (Dupnitsa), Levski (Sofia), Montana (Montana) oraz Dobrudzha (Dobrich). Mecze półfinałowe rozegrane zostaną 14 marca. Finał zaplanowano na 15 marca.

Istnieje też prawdopodobieństwo, iż bułgarska liga zmniejszy się w przyszłym sezonie do 10 zespołów, o czym dyskutowali kilka dni temu w Sofii przedstawiciele władz bułgarskiej Superligi. Decyzje nie zostały jednak ostatecznie podjęte. Władze wrócą do rozmów odnośnie przyszłości Superligi już po zakończeniu obecnego sezonu.Tabela bułgarskiej ligi po rundzie zasadniczej (osiem najlepszych drużyn):

 Drużyna, punkty, mecze wygrane/przegrane

 1. Marek Union Ivkoni (Dupnitsa), 64, 22-0
 2. CVC Gabrovo, 49, 17-5
 3. Levski (Sofia), 48, 15-7
 4. Montana (Montana), 41, 13-9
 5. CSKA (Sofia), 35, 13-9
 6. Dobrudzha (Dobrich), 33, 11-11
 7. Arda (Kardzhali), 32, 10-12
 8. Neftohimik (Burgas), 31, 11-11

Pary ćwierćfinałów ligi bułgarskiej:
Marek Union Ivkoni (Dupnitsa) – Neftohimik Burgas
CVC Gabrovo – Arda (Kardzhali)
Levski (Sofia)- Dobrudzha (Dobrich)
Montana (Montana)- CSKA (Sofia)

Pary półfinałowe Pucharu Bułgarii:
Marek Union Ivkoni (Dupnitsa) – Dobrudzha (Dobrich)
Levski (Sofia) – Montana (Montana)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved