Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Alberto Giuliani podał się do dymisji

Alberto Giuliani podał się do dymisji

fot. CEV

Po nieudanym występie w Pucharze Włoch trener Lube, Alberto Giuliani, podał się do dymisji. Ta jednak nie została pozytywnie rozpatrzona przez decydentów klubu, a za trenerem wstawili się zawodnicy, przyznając, że wszyscy ponoszą winę za tę porażkę.

Ten sezon zdecydowanie nie układa się tak po myśli trenera, jak i zawodników Cucine Lube Banki Marche Macerata. Choć zespół był zbudowany po to, aby osiągnąć jak najwyższe cele, to jak do tej pory, choć w ligowej tabeli dzierży fotel lidera, mimo wielu szans nie wygrał jeszcze nic. Najpierw przyszła bolesna porażka 0:3 z Diatekiem Trentino w starciu o Superpuchar Włoch. Kilka miesięcy później, choć gracze z Maceraty mieli wszystko w swoich rękach, w złotym secie przegrali  z Coprą Piacenza, niszcząc tym samym swoje marzenia o wywalczeniu złota Ligi Mistrzów. W miniony weekend zaś, mimo prowadzenia 2:1 i 18:12 w czwartym secie w półfinale Pucharu Włoch, w tie-breaku ulegli Sir Safety Perugia. – Powinniśmy wygrać ten mecz, ale nie umieliśmy tego zrobić. To jest coś, co w tym sezonie zdarza nam się zbyt często i co zdarzyło się ponownie tego wieczora. Ten zespół gra niepewnie w spotkaniach o stawkę, dla którego chęć zwycięstwa nie jest piękną sprawą – odważnie stwierdził Alberto Giuliani.

Trener Lube winę za te wszystkie porażki wziął na siebie, składając dymisję do zarządu klubu. Ta jednak nie została przyjęta. – Choć Alberto Giuliani natychmiast po porażce w Pucharze Włoch podał się do dymisji, to jednak nie przyjęliśmy jej. Z naszej strony jest to potwierdzenie wiary, jaką mamy w trenera, a także uznania dla pracy, jaką codziennie wykonuje wraz z zespołem – mówili decydenci Lube.

Za trenerem wstawili się również zawodnicy, którzy choć przyznali, że w pełni rozumieją rozczarowanie, a także motywy jego decyzji, to jednak podkreślili, że wszyscy są w takim samym stopniu odpowiedzialni za tę klęskę – także oni. – Wszyscy szanujemy i ufamy trenerowi oraz reszcie sztabu i nie chcielibyśmy, aby doszło do zmiany na stanowisku szkoleniowca w trakcie sezonu. To prawda, że wiele razy zawodziliśmy, za co przepraszamy kibiców. Prawda jednak jest taka, że zostało jeszcze jedno trofeum, które wciąż możemy wywalczyć. To nasz największy cel, bardzo ważny dla każdego z nas, dlatego chcemy, aby Alberto oraz jego sztab zostali z nami – podkreślili zawodnicy Lube.Więcej na volleyball.it

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved