Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Znamy podział na grupy mistrzostw świata siatkarek

Znamy podział na grupy mistrzostw świata siatkarek

fot. archiwum

W Parmie odbyło się losowanie grup mistrzostw świata siatkarek. W turnieju wezmą udział 24 zespoły. Tym razem wśród uczestników zabraknie reprezentacji Polski. Czempionat globu odbędzie się w dniach 23 września - 12 października w 6 włoskich miastach.

Przypomnijmy, że gospodarzem mistrzostw świata siatkarek zostały Włochy. Mecze odbywały się będą w sześciu miastach – Bari, Weronie, Modenie, Trieście, Rzymie i Mediolanie. Na razie wyłoniono 18 uczestników turnieju. Pozostałe sześć miejsc przypadnie strefie NORCECA, w której kwalifikacje odbędą się w maju i czerwcu. Niestety, w mistrzostwach zabraknie reprezentacji Polski. Podopieczne trenera Makowskiego w styczniowych kwalifikacjach uległy Belgijkom 0:3, a ta porażka zamknęła im drogę na mundial.

W pierwszej rundzie wezmą udział 24 zespoły podzielone na cztery grupy (A – D). Po cztery najlepsze drużyny awansują do drugiej fazy rywalizacji. W niej ekipy z grup A i D utworzą grupę E, a zespoły z grup B i C – grupę F. Do trzeciej rundy awansują tylko po trzy najlepsze drużyny z grup E i F. I tak w grupie G znajdzie się zwycięzca grupy E oraz dwie dolosowane drużyny z miejsc 2-3. Z kolei do grupy H trafi triumfator grupy F oraz dwie dolosowane ekipy z miejsc 2-3. Dwa najwyżej sklasyfikowane zespoły z grup G i H awansują do półfinałów, zaś drużyny z trzecich miejsc zmierzą się w pojedynku o miejsca 5-6.

Skład grup I rundy:Grupa A: Włochy, NORCECA 2, Niemcy, Argentyna, Tunezja, Chorwacja
Grupa B: Brazylia, Serbia, Turcja, NORCECA 4, Kamerun, Bułgaria
Grupa C: NORCECA 1, Rosja, Tajlandia, Holandia, Kazachstan, NORCECA 6
Grupa D: Japonia, Chiny, NORCECA 3, NORCECA 5, Belgia, Azerbejdżan

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved