Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Paulina Maj: Jest to duże osiągniecie

Paulina Maj: Jest to duże osiągniecie

fot. Łukasz Krzywański

Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS Muszyna zajął drugie miejsce w tegorocznych rozgrywkach o Puchar Polski, co jest sporym sukcesem dla ekipy Bogdana Serwińskiego. - Miałyśmy bardzo ciężką drogę do tego finału - przyznała libero, Paulina Maj.

W wielkim finale Pucharu Polski musiałyście uznać wyższość rywalek z Chemika Police. Jak możesz skomentować ten pojedynek?

Paulina Maj:Przede wszystkim gratulacje dla dziewczyn z Chemika Police. Zagrały konsekwentnie i to był ich bardzo dobry mecz. Ja jestem dumna, że zaszłyśmy tak daleko. Miałyśmy bardzo ciężką drogę do tego finału i dla nas jest to duże osiągnięcie w tym sezonie. Zabrakło trochę w finale, przede wszystkim „pary w ataku”. Nasze rywalki miały jej zdecydowanie więcej, ale taki jest sport i trzeba grać dalej.

Wspomniałaś o słabszej grze w ataku, co widoczne jest także w statystykach. Zastanawiam się nad przyczynami takiego stanu rzeczy, czy był to efekt waszej słabszej gry, czy skuteczności rywalek w bloku?Wszystko razem się na to nałożyło. Chemik też miał nas dobrze rozpisanych taktycznie, policzanki dobrze ustawiały blok. Jak już wspomniałam, nie miałyśmy „pary w ataku”, zabrakło tej siły, a to przełożyło się na statystyki.

Bardzo ciężko zaczął się dla was ten pojedynek. Wysokie prowadzenie rywalek na starcie meczu mogło wpłynąć mocno demobilizująco. W waszej ekipie widać było jednak spokój, opanowanie.

Od początku roku zaczęłyśmy się już bardzo dobrze rozumieć. Cieszymy się przede wszystkim z gry i to, co możemy dać, dajemy. Każda na pewno dała z siebie w tym meczu sto procent. Wiadomo, czasami wychodzi, czasami nie. W Chemiku są bardzo doświadczone zawodniczki, mają rozegranych wiele pojedynków. Było ciężko, ale tak jak mówię, ja jestem dumna ze swojego zespołu, że jesteśmy tu, gdzie jesteśmy.

Dobry wynik w Pucharze Polski jest niewątpliwie dobrym prognostykiem przed fazą play-off. Stać was na sprawienie niespodzianki?

My nie odpuścimy. Jesteśmy ogromnie zdeterminowane i wierzymy, że możemy powalczyć w play-off. Do każdego meczu będziemy się dobrze przygotowywać i walczyć. Mamy bardzo długą drogę, musimy przejść najpierw ekipę z Wrocławia, a później kolejny mocny zespół. Jest to na pewno długa i ciężka droga, ale mam nadzieję, że sobie jakoś poradzimy, a przynajmniej, że damy z siebie ponad sto procent.

Impel Wrocław jest do pokonania?

Myślę, że tak. Wydaje mi się, że w fazie play-off kwestia jest otwarta i wszystko jest do wygrania. Najważniejsza jest nasza dobra gra i wtedy powinno być dobrze.

Drugie miejsce w Pucharze Polski, jak przyznaje wiele osób, jest dla was ogromnym sukcesem. Jaki wynik w ORLEN Lidze twoim zdaniem będzie dla was spełnieniem oczekiwań?

Nie myślę w takich kategoriach. Wiadomo, że każdy stawia sobie jak najwyższe cele i każdy chciałby zajść jak najwyżej. Każdy chciałby być w finale i my też będziemy o to walczyć. Co będzie, to zobaczymy, ale na pewno nie złożymy broni.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved