Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Polański: Każdy z nas wnosi coś pożytecznego do gry zespołu

Maciej Polański: Każdy z nas wnosi coś pożytecznego do gry zespołu

fot. archiwum

- W Pucharze Polski gra się jeden mecz - przegrany odpada, nie ma okazji na rewanż i trzeba postawić wszystko na jedną kartę - powiedział Maciej Polański przed ćwierćfinałem Pucharu Polski, w którym ZAKSA zmierzy się z AZS-em Olsztyn.

Ostatnie dwa spotkania z Indykpolem AZS Olsztyn rozegraliście na bardzo dobrym poziomie, pewnie kończąc oba mecze wynikiem 3:0. Co było kluczem do tych zwycięstw?

Maciej Polański: – W obu meczach zagraliśmy dobrze w każdym elemencie. Uważam, że naszą dużą bronią jest silna zagrywka, ponieważ dzięki niej możemy odrzucić przeciwnika od siatki i ustawić szczelny blok.Ostatnio w waszej drużynie możemy zauważyć spore rotacje w składzie. Myślisz, że taka taktyka może okazać się dobrą receptą na sukces?

– Zbliżają się najważniejsze mecze w sezonie, a częstotliwość rozgrywania ich jest duża i nie da się zagrać wszystkiego pierwszą szóstką, więc rotacje muszą się pojawiać. Mamy na tyle wyrównany skład, że każda osoba, która pojawia się na boisku, wnosi coś pożytecznego do gry zespołu.

Od półfinału PlusLigi dzieli was zaledwie jeden krok. Jednak hala Urania do tej pory nie była dla was szczęśliwa. A tym razem uda wam się ją odczarować?

– Jesteśmy pewni, że drużyna z Olsztyna nie położy się przed nami i w swojej hali będzie jeszcze groźniejsza. Dla nas w tym momencie najważniejsza jest pełna koncentracja. Musimy pokazać na co nas stać i zminimalizować ilość błędów własnych, bo w innym przypadku sami staniemy się dla siebie największym zagrożeniem.

Już w czwartek ponownie zmierzycie się z olsztynianami, tym razem w ćwierćfinale Pucharu Polski. Jak oceniasz szanse swojej drużyny w tych rozgrywkach?

– W czwartek będzie to całkiem inny mecz. W Pucharze Polski gra się jeden mecz – przegrany odpada, nie ma okazji na rewanż i trzeba postawić wszystko na jedną kartę.

Ostatnio macie prawdziwy maraton spotkań z drużyną z Olsztyna. Czy pięć meczów z rzędu z tym samym zespołem może zadziałać in plus?

To prawda, z drużyną z Olsztyna zagraliśmy już trzy spotkania z rzędu, a przed nami jeszcze przynajmniej dwa. Po tych meczach znamy siebie dobrze i żadna drużyna już nie zaskoczy przeciwnika niczym nowym.

 

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved