Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Sylwia Wojcieska: Jesteśmy bardzo bojowo nastawione

Sylwia Wojcieska: Jesteśmy bardzo bojowo nastawione

fot. Arkadiusz Buczyński

Po niezwykle wyrównanym i emocjonującym pojedynku Polski Cukier Muszynianka pokonał rywali z Dąbrowy Górniczej. - Chyba wszystkim dookoła sprawiłyśmy dzisiaj niespodziankę - przyznała po meczu środkowa ekipy, Sylwia Wojcieska.

Zapewniłyście dzisiaj sporo emocji kibicom. Zacięty, wyrównany pojedynek, który ostatecznie zakończył się chyba dość niespodziewanym zwycięstwem waszej ekipy?

Sylwia Wojcieska:To prawda, dzisiaj sporo było tych emocji i walki. Chyba wszystkim dookoła sprawiłyśmy dzisiaj niespodziankę tym wynikiem. Szczerze mówiąc, chyba same sobie też sprawiłyśmy niespodziankę, bo jednak pewnie mało która z nas postawiłaby w ciemno na taki wynik. Jesteśmy jednak bardzo mile zaskoczone. Jutro gramy finał. Jesteśmy nastawione bardzo bojowo po dzisiejszym meczu. Z determinacją podejdziemy do tej konfrontacji. Mam nadzieję, że będzie kolejna niespodzianka (śmiech).

Patrząc na wasze osiągniecie w Pucharze Polski, to trzeba przyznać, że bardzo dobrze idzie wam w tych rozgrywkach. Odprawiłyście z kwitkiem ekipę z Sopotu, a teraz pokonałyście rywalki z Dąbrowy Górniczej.Puchar Polski rządzi się tak naprawdę jednak swoimi prawami. Tutaj o końcowym zwycięstwie decyduje dyspozycja dnia. Jutro jest finał i wtedy się wszystko okaże. Pozostaje pytanie, kto będzie jutro w lepszej dyspozycji.

W decydującej fazie sezonu wasza forma poszła mocno w górę. Z meczu na mecz prezentujecie się coraz lepiej. Co wpłynęło tak pozytywnie na waszą postawę?

Początek sezonu miałyśmy bardzo słaby. Na szczęście już druga runda okazała się dla nas zdecydowanie lepsza. Bardzo dobrze na naszą postawę wpłynęła gra w europejskich pucharach. Myślę, że ta gra w tych rozgrywkach też przełożyła się wymiernie na naszą postawę na polskich parkietach.

Wasze rywalki popełniły w tym pojedynku sporo błędów. Czy te błędy były spowodowane ich słabszą dyspozycją, nerwami, a może to wy zmuszałyście przeciwniczki do błędów?

To jest chyba nieco niemożliwe w naszym przypadku. Strasznie mnie to jednak cieszy. Do tej pory zawsze walczyłyśmy z ilością błędów. Na pomeczowych analizach wideo zawsze mówiłyśmy sobie, że im mniej głupich błędów, tym lepiej dla nas. Tak się dzisiaj stało. Cieszę się, że udało nam się w tym pojedynku wyeliminować naszą zdecydowanie największą wadę.

Jutro czeka was ogromnie ważny pojedynek. Z Chemikiem Police powalczycie o zwycięstwo w tegorocznej edycji Pucharu Polski. Wiadomo, że jest bardzo mało czasu do finału, ale na co poświęcicie te kilkanaście godzin?

Odpoczynek, kolacja i sen. Nie mamy zbyt wiele czasu na przygotowania czy regenerację, ale cóż – tak to jest w pucharach. Jutro staniemy przed wielką szansą i czeka nas szalenie ważny mecz. To jest teraz dla nas najważniejsze.

Myślisz, że Chemik Police jest do pokonania?

Myślę, że skoro dzisiaj udało nam się pokonać faworyzowaną ekipę z Dąbrowy, to co stoi na przeszkodzie, żeby wygrać z Chemikiem Police?

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved