Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Magdalena Piątek: W finale zagramy siła razy ramię

Magdalena Piątek: W finale zagramy siła razy ramię

fot. mksmuszynianka.com

Mimo bardzo nieudanego początku to podopieczne Bogdana Serwińskiego ostatecznie zagrają w finale z Chemikiem Police. - Wyjdziemy na boisko z podniesioną głową - powiedziała Magdalena Piątek, siatkarka z Muszyny.

Udało się wam wrócić z dalekiej podróży po dwóch niezbyt udanych setach, co zadecydowało o waszym zwycięstwie?

Magdalena Piątek: – Nie mam pojęcia, co tak właściwie zadecydowało. Muszę przyznać, że nasza gra na początku tego spotkania była taka zupełnie bez emocji. Po drugim secie zeszłyśmy do szatni na 10-minutową przerwę i postanowiłyśmy coś z tym zrobić, wziąć się w garść… Postawiłyśmy się na parkiecie siatkarkom Tauronu MKS i przyniosło to efekty. Widać, że ewidentnie były w tym meczu do ugryzienia.

Trzeba przyznać, że udało się skwapliwie wykorzystywać błędy przeciwniczek.– Zgadza się, siatkarki z Dąbrowy popełniły dziś bardzo dużo błędów. Taki jest urok rozgrywek pucharowych, tu liczy się tylko jeden mecz, od niego zależy wszystko, jeśli coś w nim nie wyjdzie, zespół płaci wysoką cenę.

W pierwszym półfinałowym spotkaniu BKS pokazał, że Chemik Police jest osiągalny. Jak oceniasz wasze szanse w finałowym spotkaniu?

– Ciężko mi konkretnie określić, jakie są szanse na zwycięstwo z siatkarkami z Polic. Na pewno będziemy walczyły, wyjdziemy zmotywowane, z podniesioną głową, zagramy siła razy ramię i postaramy się zagrać dobre zawody.

W zeszłym roku wszystkie mecze pucharu kończyły się po pięciu setach, myślisz, że w tym roku może się to powtórzyć?

– Mam taką nadzieję. Chciałabym, żeby ten finał był atrakcyjny dla kibiców, a puchar ostatecznie trafił do tej drużyny, która naprawdę na to zasłużyła na parkiecie.

Jedynie w finale tego turnieju macie możliwość korzystania z systemu challenge. Czy jest to udogodnienie. czy wprowadza tylko dodatkowe zamieszanie?

– Wydaje mi się, że to tylko wprowadza zamieszanie, bo nie wykorzystujemy go tak często, jak siatkarze. Właściwie to często nie wiemy, w którym momencie poprosić o challenge, czy w ogóle go brać… Jednak skoro chcą wprowadzić ten system do użycia, to trzeba go w jakiś sposób wypróbować na boisku i ten turniej na pewno daje taką możliwość.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved