Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Katarzyna Mróz: Nie poddałyśmy się i zrobiłyśmy swoje

Katarzyna Mróz: Nie poddałyśmy się i zrobiłyśmy swoje

W Ostrowcu Św. uśmiechy z twarzy policzanek długo nie znikały. Chemik dzięki wygranej z Polskim Cukrem Muszynianką 3:0 sięgnął po kolejny Puchar Polski. - Nie ma co ukrywać, ten turniej był dla nas bardzo udany - powiedziała Katarzyna Mróz.

Po raz czwarty po Puchar Polski sięgnęły siatkarki Chemika, a trofeum wróciło do Polic po 19-letnie przerwie. Mimo że policzanki były zdecydowanymi faworytkami turnieju, łatwej przeprawy nie miały. Podkreśliła to środkowa beniaminka ORLEN Ligi, Katarzyna Mróz, zdaniem której zwycięstwo z bialankami dało drużynie z Polic dodatkowy bodziec. – Nie ma co ukrywać, turniej w Ostrowcu Św. był dla nas bardzo udany. Cieszę się, że w meczu półfinałowym udało nam się wyjść z bardzo trudnego momentu. Tak naprawdę za sprawą wczorajszego meczu, w finale dostałyśmy większego kopa i dzięki temu pojedynek z Muszynianką wyglądał tak, jak wyglądał – powiedziała najlepsza środkowa Pucharu Polski.

Podopieczne Giuseppe Cuccariniego rozpoczęły mecz finałowy z wysokiego „c”. Mocne i celne zagrywki Mai Ognjenović odrzuciły „mineralne” od siatki, powodując znaczną przewagę policzanek. Zdaniem Katarzyny Mróz, mimo że pojedynek z Polskim Cukrem Muszynianką trwał tylko przez trzy sety, to rywalki wysoko postawiły poprzeczkę. – Łatwo w tym spotkaniu nie było. Muszynianka postawiła nam wysokie wymagania, przez co musiałyśmy walczyć o każdy punkt, będąc skoncentrowane non stop na 100% – tłumaczyła zdobywczyni Pucharu Polski, dodając po chwili: – W przypadku gdybyśmy chociaż trochę odpuściły, co było widać w drugim secie, muszynianki od razu wykorzystałyby naszą dekoncentrację. Jednak my się nie poddałyśmy i zrobiłyśmy swoje.

W meczu z Muszynianką ogromne znaczenie miała mocna zagrywka. – Ten element był bardzo istotny. Wiadomo, jak mawia pewne porzekadło, kto zagrywa, ten wygrywa. Dzisiaj dzięki serwisom mogłyśmy ustawić sobie całą naszą grę – zakończyła Katarzyna Mróz.