Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Pyrrusowe zwycięstwo GTPS-u

II liga M: Pyrrusowe zwycięstwo GTPS-u

Siatkarze GTPS-u Gorzów Wielkopolski wygrali we własnej hali z Olimpią Sulęcin 3:2. Jednak zwycięstwo to nie miało żadnego wpływu na pozycję obu drużyn. Wiadomo już, że Olimpia zagra w turnieju półfinałowym, zaś GTPS nie ma na to szans.

Już przed meczem wiadomo było, że będzie on dla obu zespołów pojedynkiem o przysłowiową pietruszkę. Jednak lepiej w spotkanie weszli przyjezdni, którzy po mocnym zbiciu Mariusza Szulikowskiego odskoczyli od przeciwników na trzy oczka. Gorzowianie ambitnie próbowali odrabiać straty. W końcu ta sztuka im się udała, bowiem po udanej kontrze Wojciecha Janasa na świetlnej tablicy pojawił się remis (11:11). W kolejnych minutach obie drużyny walczyły cios za cios. Przyjezdni popełniali mnóstwo błędów w polu serwisowym, zaś w szeregach GTPS-u asem serwisowym popisał się Artur Troska, dzięki czemu podopieczni trenera Kocika zaczęli przejmować inicjatywę na boisku. W końcówce dobrze spisywał się Łukasz Ożarski, a punktową zagrywkę dołożył Paweł Maciejewicz. W efekcie tego gorzowianie pewnie triumfowali w premierowej odsłonie (25:20).

W początkowej fazie drugiej partii obie ekipy szły łeb w łeb. Ich udane akcje przeplatane były sporą ilością błędów własnych. Dopiero dwie punktowe zagrywki Janasa pozwoliły gospodarzom objąć czteropunktowe prowadzenie (12:8). W kolejnych minutach gracze Olimpii próbowali odrabiać straty, ale pojedyncze udane zagrania Patryka Orłowskiego i Kacpra Gajowczyka nie były w stanie odwrócić obrazu tej części meczu. W pewnym momencie sulęcinianie przegrywali już sześcioma oczkami, ale sygnał do walki dał im Damian Sławiak, a po asie serwisowym Gajowczyka na świetlnej tablicy pojawił się remis (23:23). Chwilę później w ataku pomylił się Maciejewicz, a dzięki temu druga partia padła łupem gości 25:23.

Podopieczni trenera Chajca w trzecim secie postanowili pójść za ciosem. Już na jego początku dobrą zagrywką popisał się Orłowski, a po wykorzystanej kontrze przez Szulikowskiego przyjezdni zaczęli uciekać przeciwnikom. Lecz taka sytuacja nie trwała zbyt długo, bowiem gospodarzom – za sprawą Ożarskiego – udało się odrobić straty, a fragment świetnej gry Janasa pozwolił im przejąć inicjatywę na boisku (15:11). Ale chwilę później dwukrotnie przez blok rywali nie przebił się Maciejewicz, a w ataku pomylił się Janas, przez co wynik zaczął oscylować wokół remisu. W końcówce walka toczyła się cios za cios, ale więcej zimnej krwi zachowali w niej gospodarze, którzy ostatecznie tę część meczu rozstrzygnęli na swoją korzyść 27:25.

W czwartej odsłonie obraz gry nie ulegał zmianie. Obie drużyny dobre zagrania przeplatały prostymi błędami. W dodatku obaj rozgrywający rzucali piłki głównie na skrzydła, a ataki ze środka można było policzyć na palcach jednej ręki. Dopiero skuteczna kontra Gajowczyka spowodowała, że to Olimpia uzyskała dwupunktową przewagę. Wprawdzie chwilę później gorzowianom udało się doprowadzić do remisu, ale ich błędy w połączeniu ze zbiciem Mateusza Marona sprawiły, że goście przybliżali się do tie-breaka (18:15). W decydujących momentach GTPS próbował jeszcze odrabiać straty, ale jego proste błędy nie pozwoliły mu odwrócić losów tej części spotkania. Wygrana sulęcinian 25:22 spowodowała, że zwycięzcę musiała wyłonić piąta odsłona.

Tie-breaka od mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze. Asem serwisowym popisał się Pękalski, dobrze w ataku prezentował się Maciejewicz, a błędy przyjezdnych spowodowały, że przy zmianie stron przegrywali już 2:8. W kolejnych minutach GTPS dołożył dwa oczka w bloku, a w pewnym momencie jego przewaga wynosiła już osiem punktów. W końcówce podopiecznym trenera Chajca nie udało się już zniwelować strat, a gospodarze triumfowali 15:7.

GTPS Gorzów Wielkopolski – Olimpia Sulęcin 3:2
(25:20, 23:25, 27:25, 22:25, 15:7)