Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Suwałki zdobyte, KPS w play-off prowadzi już 2:0

I liga M: Suwałki zdobyte, KPS w play-off prowadzi już 2:0

Siatkarze KPS-u Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS odnieśli drugie zwycięstwo w Suwałkach nad Ślepskiem. Dziś ograli rywali 3:0, a kluczowy dla losów meczu był drugi set, którego podopieczni trenera Gerymskiego wygrali 36:34.

Początek spotkania był dość nerwowy po obu stronach siatki. Oba zespoły popełniały sporo błędów własnych, przez co żaden z nich nie potrafił odskoczyć od przeciwnika chociażby na dwa oczka. Jako pierwszym ta sztuka udała się przyjezdnym, którzy po dwóch pomyłkach w ataku Wojciecha Winnika uzyskali trzypunktowe prowadzenie (10:7). W kolejnych minutach obie drużyny oddawały rywalom gro punktów po błędach w polu serwisowym, przez co wciąż utrzymywała się niewielka przewaga siedlczan. Po drugiej przerwie technicznej zablokowany został atakujący Ślepska, za to po przeciwnej stronie siatki skutecznie prezentował się Damian Schulz, przez co goście przybliżali się do triumfu w premierowej odsłonie (18:15). W końcówce Łukasz Makowski próbował urozmaicić grę gospodarzy, rzucając kilka piłek na środek, ale KPS miał w swoich szeregach Schulza, który robił różnicę. W dodatku z dobrej strony pokazali się także: Radosław Zbierski i Mateusz Jasiński, a podopieczni trenera Gerymskiego premierową odsłonę pewnie rozstrzygnęli na swoją korzyść (25:19).

Jednak na początku drugiej partii przyjezdni popełnili kilka błędów, a na blok nadział się Zbierski, w efekcie czego to Ślepsk zaczął przejmować inicjatywę na boisku (6:3). Sygnał do odrabiania strat siedlczanom dał Schulz, ale wciąż niewielka przewaga utrzymywała się po stronie drużyny prowadzonej przez trenera Poskrobko. W dodatku punktową zagrywką popisał się wprowadzony na boisko w drugim secie Łukasz Rudzewicz, przez co Ślepsk odskoczył od przeciwników na trzy oczka. Na tym wcale nie zamierzał poprzestawać, a po kiwce Mariusza Schamlewskiego nadal uciekał KPS-owi. Później goście próbowali odrabiać straty, ale w tym fragmencie spotkania w suwalskich szeregach dobrze prezentował się Winnik, dzięki którego skutecznym zagraniom gospodarze zmierzali do wyrównania stanu meczu. W pewnym momencie wygrywali już 23:20, ale podopiecznym trenera Gerymskiego udało się doprowadzić do remisu. W końcówce prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Obie drużyny miały szansę, aby rozstrzygnąć tę część pojedynku na swoją korzyść, ale ostatnie słowo należało do siedlczan, których błędy rywali poprowadziły do triumfu 36:34.

Najwyraźniej porażka w drugiej odsłonie podcięła nieco skrzydła podopiecznym trenera Poskrobko, bowiem na początku kolejnej części spotkania mieli spore problemy w ataku, a gdy na blok przeciwników nadział się Rudzewicz, KPS prowadził już 5:2. W dodatku chwilę później suwalczan zagrywką pocelował Mateusz Przybyła, choć jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną gospodarzom udało się zniwelować część strat. Z biegiem czasu Ślepsk ustabilizował nieco swoją grę, a udane akcje Pachlińskiego i Modzelewskiego pozwoliły mu wrócić do gry. Wprawdzie na drugiej przerwie technicznej goście mieli jeszcze dwa punkty przewagi, lecz skuteczny atak Modzelewskiego spowodował, że na świetlnej tablicy pojawił się remis. W kolejnych minutach obie drużyny szły łeb w łeb. Dopiero kiedy w ataku pomylił się Modzelewski, szala zwycięstwa zaczęła przechylać się na korzyść siedleckiej ekipy (23:21). W decydujących momentach lepiej prezentowali się goście, a ich triumf przypieczętował Schulz (25:22).

Ślepsk Suwałki – KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS 0:3
(19:25, 34:36, 22:25)

Stan rywalizacji play-off: 2:0 dla KPS-u

Ślepsk: Makowski, Winnik, Skrzypkowski, Skorij, Kałasz, Schamlewski, Andrzejewski (libero) oraz Modzelewski, Bell, Pachliński i Rudzewicz
KPS: Kowalski, Schulz, Zbierski, Jasiński, Stańczuk, Przybyła, Sobczak (libero) oraz Pruski, Rejowski i Żakieta