Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Pierwsza batalia dla Campera Wyszków

I liga M: Pierwsza batalia dla Campera Wyszków

Wyszkowianie zwyciężyli w pierwszym meczu fazy play-off z AZS-em PWSZ Stal Nysa. Podopieczni Jana Sucha triumfowali po czterosetowej walce, tylko w drugiej partii oddając pole przeciwnikom. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Adriana Stańczaka.

Pierwszy set rozpoczął się od nerwowej gry obydwu zespołów. Negatywne emocje szybciej opanowali gospodarze, którzy schodzili na pierwszą przerwę techniczną, prowadząc 8:6. Chwilę potem w polu zagrywki pojawił się Dawid Bułkowski – dzięki jego serwisowi przyjezdni wyszli na prowadzenie 11:9. Camper próbował gonić, jednak skrzydła podcięła gospodarzom kontuzja Macieja Główczyńskiego. Środkowy nabawił się urazu kostki i musiał opuścić boisko, w jego miejsce na placu gry pojawił się Jakub Urbanowicz. Zawodnik, który zaczynał sezon na przyjęciu, a potem został przesunięty na atak, teraz w obliczu kontuzji kolegi musiał podjąć wyzwanie gry na środku. Tym bardziej że z urazem zmaga się inny środkowy wyszkowian – Waldemar Świrydowicz, który powoli wraca do treningów. Urbanowicz w nowej roli odnalazł się, znakomicie zdobywając siedem punktów, w tym także zagrywką, co pozwoliło jego drużynie doprowadzić do remisu (po 16). Końcówka należała do gospodarzy, którzy w decydujących momentach zachowali więcej zimnej krwi i zwyciężyli w pierwszej odsłonie 25:21.

Początek drugiego seta łudząco przypominał poprzednią odsłonę – ponownie na pierwszej przerwie technicznej Camper prowadził 8:6. Kolejne akcje stały już jednak pod znakiem dominacji zespołu z Nysy, a właściwie zagrywek dwóch zawodników. Serwisy Dawida Bułkowskiego i Kamila Długosza raziły raz po raz przyjmujących z Wyszkowa. Na nic zdały się zmiany, których dokonywał Jan Such. Camper na drugiej przerwie technicznej stracił prowadzenie, bowiem duet Bułkowski – Długosz był nie do powstrzymania. Wywierana presja przyczyniła się do lepszej dyspozycji nysian, a przyjmujący Stali bez problemu przedzierali się przez blok wyszkowian i to Stal wygrała tym razem 25:21.

Set numer trzy od mocnego uderzenia rozpoczęli przyjezdni na fali tryumfu w poprzedniej odsłonie. Dzięki zagrywce Dawida Bułkowskiego, który wciąż znajdował się w świetnej dyspozycji, prowadzili już 5:0. Camper do pogoni próbował poderwać Jakub Urbanowicz, ale goście utrzymywali bezpieczną przewagę. Dopiero wprowadzony na parkiet w miejsce Tomasza Ruteckiego Paweł Pietkiewcz zrobił przysłowiową różnicę. Gra byłego zawodnika Stali Nysa dodała skrzydeł – gospodarze rozpoczęli pogoń. Mozolnie pracowali oni, aby doprowadzić do remisu, a sztuka ta udała im się po drugiej przerwie technicznej, kiedy zagrywka Konrada Woronieckiego i atak Pawła Pietkiewicza pozwoliły Camperowi wyjść na prowadzenie 18:16. Gracze z Wyszkowa nie zamierzali zwalniać tempa i kontynuowali marsz po wygraną. Podopieczni Krzysztofa Wójcika wyraźnie stracili dyspozycję z początku partii i zaczęli popełniać sporo niewymuszonych błędów, co przełożyło się na wynik. Ostatnia akcja należała do Dariusza Szulika, który pojedynczym blokiem powstrzymał Krzysztofa Rejno. Gospodarze objęli prowadzenie w meczu 2:1.

O losie czwartego seta zdecydowała zagrywka – Camper od początku odrzucił od siatki rywali. W tym elemencie brylowali Łukasz Kaczorowski i Paweł Pietkiewicz. Na pierwszej przerwie technicznej zespół z Wyszkowa prowadził 8:2. Potem gra Stali Nysa wcale nie wyglądała lepiej, trener Krzysztof Wójcik próbował ratować się zmianami, jednak zagrywający Campera nie zwalniali ręki. Gospodarze rozgromili przeciwników w czwartym secie 25:12, wygrywając w całym spotkaniu 3:1. Najlepszym zawodnikiem wybrano Adriana Stańczaka – libero wyszkowskiego zespołu, który spisywał się dobrze zarówno w przyjęciu, jak i w obronie.

KS Camper Wyszków – AZS Stal Nysa 3:1
(25:21, 21:25, 25:21, 25:12)

Camper: Zrajkowski (1), Główczyński (3), Szulik (6), Kaczorowski (21), Wójcik (11), Rutecki (7), Stańczak (libero) oraz Woroniecki (3), Urbanowicz (9), Pietkiewicz (9) i Zalewski (1)
Stal: Szczurek, Nożewski (5), Rejno (11), Bułkowski (10), Długosz (16), Kęsicki (9), Biniek (libero) oraz Bocianowski, Piórkowski (1), Piotrowski (1) i Biernat (1)