Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Lubinianie dwukrotnie lepsi od Krispolu

I liga M: Lubinianie dwukrotnie lepsi od Krispolu

Siatkarze Cuprum Lubin we własnej hali nie dali większych szans beniaminkowi z Wrześni. Podopieczni Pawła Szabelskiego w sobotę oddali gościom jednego seta, natomiast w drugim pojedynku zwyciężyli w trzech setach i w swojej parze prowadzą 2:0.

Pojedynek drugiej i siódmej drużyny fazy zasadniczej I ligi mężczyzn lepiej rozpoczął się dla gości z Wrześni, którzy wypracowali sobie niewielką przewagę (3:1). Z akcji na akcję gra coraz bardziej się wyrównywała, a gospodarze powoli łapali odpowiedni rytm gry. Niemal do samego końca na tablicy wyników widniał rezultat zbliżony do remisu (18:18, 22:21). Podopieczni trenera Jankowiaka odskoczyli na dwa oczka tuż przed zakończeniem partii (24:22) i swego prowadzenia nie oddali do końca seta. Nieco rozzłoszczeni porażką gospodarze seta numer dwa rozpoczęli z wysokiego C. Łukasz Kadziewicz i jego koledzy wypracowali sobie trzypunktową przewagę (6:3), którą dosyć szybko roztrwonili (9:9). Wyrównana gra nie trwała jednak długo, ponieważ wrześnianie złapali dołek i stracili kilka punktów z rzędu (11:17). Doświadczona ekipa z Lubina nie wypuściła już takiej przewagi z rąk i spokojnie dowiozła korzystny rezultat do końca odsłony (25:18).

Jeszcze bardziej pewnie gospodarze zagrali w kolejnej odsłonie. Paweł Siezieniewski i jego partnerzy praktycznie od pierwszego gwizdka sędziego w tej części gry mieli mniejszą lub większą przewagę nad Krispolem (6:3, 14:12, 20:16). W najważniejszej części seta przyjezdnym udało się odrobić kilka oczek i lekko nastraszyć lubinian (19:21), jednak ostatecznie partia padła łupem drugiej drużyny rundy zasadniczej I ligi. Czwarty i jak się okazało ostatni set tego pojedynku toczony był pod dyktando lubinian, którzy mieli jednak pewne kłopoty z wypracowaniem pokaźniejszej zaliczki punktowej (10:8, 20:18). Beniaminek z Wrześni dzielnie walczył, lecz musiał uznać wyższość miedziowych w stosunku 25:22 i 3:1 w całym meczu. – Przeciwnicy wysoko zawiesili poprzeczkę, szczególnie w pierwszym secie. Ryzykownie zagrali zagrywką, ale o tym wiedzieliśmy. Jednym elementem ciężko wygrać całe spotkanie. W dwóch kolejnych setach nie popełnili błędu w ataku, a my w partii otwarcia ani razu ich nie zablokowaliśmy. Cieszę się, że wygraliśmy tę pomarańczową wojenkę. Był to typowy mecz walki – podsumował trener Cuprum, Paweł Szabelski.

Cuprum Lubin – Krispol Września 3:1
(22:25, 25:18, 25:20, 25:22)

W drugim starciu Cuprum i Krispolu już na początku kibice zgromadzeni w lubińskiej hali mogli obejrzeć świetne widowisko. Początkowo lepiej na parkiecie radzili sobie wrześnianie, którzy na drugiej przerwie technicznej wygrywali nawet 16:12, jednak z każdą kolejną akcją ich przewaga topniała. W końcówce seta na boisku rozgorzała zacięta i długa walka na przewagi. Z tej wojny nerwów z tarczą wyszli gospodarze, którzy wygrali 30:28.

Porażka po tak długiej i wyczerpującej walce ewidentnie osłabiła morale przyjezdnych, którzy w kolejnych dwóch setach nie potrafili już zaprezentować się tak dobrze. Szczególnie w drugiej partii lubinianie pokazali swoją siłę, wygrywając 25:12. W trzeciej odsłonie obraz gry nieco się zmienił, jednak wciąż miedziowi mieli dosyć wyraźną przewagę i trzymali przeciwników na dystans. Finalnie gospodarze wygrali 25:18 i po dwóch spotkaniach prowadzą z Krispolem 2:0.

Cuprum Lubin – Krispol Września 3:0
(30:28, 25:12, 25:18)

Stan rywalizacji: 2:0 dla Cuprum Lubin