Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Camper o krok od półfinału

I liga M: Camper o krok od półfinału

Bez straty seta Camper Wyszków pokonał Stal Nysa i w rywalizacji prowadzi już 2:0. O losach spotkania decydowała zagrywka, która była mocnym punktem gospodarzy. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Łukasz Kaczorowski.

Po sobotniej przegranej siatkarze Stali Nysa z pewnością chcieli odegrać się Camperowi Wyszków. Miejscowi mieli jednak jasny plan: wykorzystać atut własnej hali i wygrać dwa mecze u siebie – i wyszkowianie zrealizowali swoje założenia w stu procentach. Początek pierwszej odsłony należał do Campera, a właściwie Łukasza Kaczorowskiego, który swoją zagrywką raził rywali. Po kolejnym asie serwisowym Kaczorowskiego Camper prowadził już 14:9. Ten element był największą bronią Campera w tym meczu, kiedy asa posłał Jakub Urbanowicz, wyszkowianie prowadzili 20:15. Nysianie nie byli w stanie nawiązać walki z gospodarzami, siatkarze Campera rozstrzygnęli losy premierowej odsłony zagrywką.

Zespół Krzysztofa Wójcika zdecydowanie lepiej spisywał się w secie numer dwa, którego ponownie od mocnego uderzenia w polu zagrywki zaczął Łukasz Kaczorowski. Przyjezdni przetrzymali jednak trudne chwile i na pierwszą przerwę techniczną schodzili z prowadzeniem. Camper szybko wyrównał i był remis 10:10. W dwóch kolejnych akcjach najpierw blok zespołu z Nysy powstrzymał Sebastiana Wójcika, a potem przyjmujący Campera wyrzucił piłkę w aut i było 12:10 dla gości. Szybko do odrabiania strat zabrał się Łukasz Kaczorowski, który nie mylił się w ataku. Dzięki jego skuteczności i dobrej grze w obronie Dariusza Szulika na tablicy wyników widniał remis 14:14. Potem obydwa zespoły toczyły niezwykle wyrównany bój, a o losie seta decydowała gra na przewagi. Przyjezdni mieli nawet piłkę setową, jednak nie potrafili wykorzystać nadarzającej się okazji i to miejscowi rozstrzygnęli drugą partię na swoją korzyść.

Trzecią odsłonę od kilku niewymuszonych błędów zaczęli gracze Campera, a po asie serwisowym Szymona Piórkowskiego Stal schodziła przy prowadzeniu 8:5 na pierwszej przerwie technicznej. Camper nie zamierzał łatwo odpuścić przyjezdnym, szybko odrobił stratę i wyszedł na prowadzenie 10:9 po ataku Wójcika. Druga przerwa techniczna należała do gospodarzy, którzy po ataku blok-out Wójcika prowadzili 16:14. Przewaga wzrosła, kiedy zablokowany został Piórkowski, a kolejnego asa dołożył Łukasz Kaczorowski i było 19:15 dla miejscowych. Wtedy o czas poprosił trener Krzysztof Wójcik, jednak przerwa nie wybiła z rytmu siatkarzy z Wyszkowa. Camper pewnie kroczył po zwycięstwo w meczu. Ostatnią próbą pogoni za rywalem był as serwisowy Patryka Szczurka przy wyniku 21:18 dla Campera. Jednak nysian nie było stać na zryw i po autowej zagrywce Dawida Bułkowskiego przegrali 21:25. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany atakujący Campera Łukasz Kaczorowski, który zapisał na swoim koncie 26 punktów, w tym aż 8 asów serwisowych.

Podopieczni Jana Sucha poszli za ciosem i są już o krok od półfinału. Jednak teraz czeka ich wyprawa do słynnego nyskiego kotła. W tym swoją szansę widzą gracze z Nysy. Podopieczni Krzysztofa Wójcika nie będą mieli nic do stracenia i z pewnością będą próbowali odwrócić losy rywalizacji, w której Camper prowadzi już 2:0. Kolejne starcie pomiędzy tymi zespołami już w sobotę 15 marca.

KS Camper Wyszków – AZS Stal Nysa 3:0
(25:16, 28:26, 25:21)

Stan rywalizacji play-off: 2:0 dla Campera

Camper: Woroniecki (2), Kaczorowski (26), Szulik (3), Urbanowicz (6), Pietkiewicz (10), Wójcik (7), Stańczak (libero) oraz Główczyński, Rutecki (1) i Zrajkowski
Stal: Szczurek (3), Nożewski (3), Rejno (7), Długosz (2), Bułkowski (9), Kęsicki (2), Biniek (libero) oraz Bocianowski, Piórkowski (12) i Piotrowski (6)