Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Warszawianki zrobiły krok ku utrzymaniu

I liga K: Warszawianki zrobiły krok ku utrzymaniu

Cenne zwycięstwo w drodze do utrzymania na zapleczu ORLEN Ligi odniosły siatkarki ze stolicy. Podopieczne Jacka Pasińskiego w 1. kolejce play-out w trzech setach wygrały z krakowską Wisłą. Kolejne spotkanie drużyny te rozegrają w połowie kwietnia.

Przed tygodniem młodsza część zespołu Sparty Warszawa sensacyjnie nie awansowała do półfinału mistrzostw Polski juniorek, przegrywając mecz finałowy z Developresem Rzeszów. Do Krakowa trener Pasiński jechał zatem pełen obaw. Jednak jego wątpliwości okazały się płonne, bowiem stołeczne szybko narzuciły swój styl gry, wygrywając 25:19. – Po tym, co wydarzyło się w Rzeszowie w młodzieżowych mistrzostwach Polski, nie wiedziałem co myśleć. W Krakowie z pewnością faworytem nie byliśmy, a mimo to udało nam się odnieść cenne zwycięstwo, które daje rywalom jasny sygnał, że Sparta nie jest na straconej pozycji i zamierza z powodzeniem walczyć o utrzymanie – powiedział po spotkaniu uradowany Jacek Pasiński.

Po zmianie stron do głosu doszła „Biała Gwiazda”, jednak podopieczne Tomasza Klocka nie były w stanie na długo utrzymać prowadzenia. Błędy po stronie miejscowych sprawiły, że spartanki szybko odrobiły straty, a następnie wyszły na prowadzenie. – Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Ewelina Polak. Nasza rozgrywająca doskonale rozrzucała piłki, gubiąc blok przeciwnika – chwalił siatkarkę trener Pasiński. W drugiej partii warszawianki po nie najlepszym początku szybko przejęły inicjatywę, i choć ze stanu 15:9 błyskawicznie zrobiło się 20:18, miejscowe stanęły w miejscu, oddając Sparcie kolejne akcje.

Zespół Tomasza Klocka nie tracił nadzieli. Wiślaczki wyszły najpierw na 5:3, by po chwili prowadzić 10:6. Stołeczne nie dawały za wygraną i po akcjach Polak oraz Katarzyny Brydy zdołały odrobić straty, zwyciężając 25:19. – To był ważny krok w kierunku naszego utrzymania. Muszę pochwalić dziewczyny, bowiem rozegrały dobre zawody – cieszył się Jacek Pasiński. – Jeżeli taką formę zdołały utrzymać do kolejny meczów, jestem przekonany, że Sparta pozostanie w gronie najlepszych zespołów I ligi kobiet – dodał szkoleniowiec warszawianek.

Za tydzień spartanki mają przerwę w rozgrywkach I ligi kobiet. – W tym czasie rozgrywane będą półfinały mistrzostw Polski, z których na własne życzenie odpadliśmy. Ale nie odpuszczamy, przez cały czas będziemy ciężko trenować, mając świadomość, o jaką stawkę toczy się walka. Być może w przyszłym sezonie uda nam się rozegrać jeszcze jakieś sparingi z zespołami prezentującymi podobny poziom co my. Jednak na konkrety jest jeszcze zbyt szybko – zakończył trener Sparty Warszawa.

TS Wisła Kraków – MUKS Sparta Warszawa 0:3
(19:25, 20:25, 20:25)

Wisła: Gądek, Rzenno, Kuskowska, Biernatek, Żochowska, Nabielec, Borek (libero) oraz Tyrańska, Mysiak i Postrożny
Sparta: Polak, Nowak, Bryda, Sałyga, Jaszczuk, Alagierska i Kucińska (libero) oraz Pogorzelska, Widera i Szmigielska