Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Alexandre Ferreira: Ten sezon nie jest stracony

Alexandre Ferreira: Ten sezon nie jest stracony

fot. FIVB

Diatec Trentino jedynie w dwóch pierwszych setach zdołał zagrozić wicemistrzom z Piacenzy, w efekcie czego po raz pierwszy od 4 lat nie zagra w finale Pucharu Włoch. - Dla nas był to trudny mecz, bo rywale wywierali na nas presję - przyznał Alexandre Ferreira.

Prócz pierwszego i drugiego seta nie zdołaliście zagrozić rywalom. Wasz zespół regularnie grał w finale pucharu, więc to tym bardziej nie jest coś, czego się spodziewaliście.

Alexandre Ferreira:Tak, zdecydowanie. Bardzo żałujemy, że to spotkanie zakończyło się w ten sposób, ale wydaje mi się, że największą różnicę zrobiła tu zagrywka. My nie prezentowaliśmy się dobrze w tym elemencie, popełnialiśmy  wiele błędów. Co gorsza, w dwóch ostatnich setach nie byliśmy tak bardzo skoncentrowani, jak na samym początku. Spadła nam również skuteczność w ataku. Copra Piacenza zaś jest bardzo dobry zespołem, który niemal cały czas miał wszystko pod kontrolą. Dodatkowo oni większość swych ataków kończyli od razu, w pierwszej akcji, prezentując wysoką skuteczność. Grali cierpliwie, wykorzystywali kontry – zasłużyli na wygraną.

Słabsza zagrywka przełożyła się na waszą gorszą dyspozycję w bloku w dwóch ostatnich setach, sami zaś zostaliście tym elementem zatrzymani łącznie aż 13 razy.Tak, niestety. To znów przekładało się na słabszą grę w polu, w obronie. Mamy jednak dobrych zawodników: atakującego, środkowych, którzy zazwyczaj o wiele lepiej radzą sobie czy to w ataku, czy to w bloku. Tym razem nie wyszło. Dla nas był to trudny mecz, bo rywale przez cały czas wywierali na nas presję. Początkowo udawało nam się im przeciwstawić, ale wraz z upływem czasu było tylko gorzej i żaden z nas nie umiał znaleźć na to recepty, choć każdy bardzo się starał.

Również powracający do gry Sokołow, który pełni rolę lidera, tym razem nim nie był.

Niestety, tym razem nie zdołał poprowadzić nas do zwycięstwa, ale wynika to z tego, że miał za sobą dłuższą przerwę w grze, niedawno powrócił do treningów po kontuzji kostki. To nie jest jednak wytłumaczenie, bo mamy w zespole dwóch atakujących, obu bardzo doświadczonych. Pozostali zawodnicy, tacy jak ja czy reszta przyjmujących, być może nie jest aż tak doświadczona, ale także nie grała na swoim poziomie. Potrzebujemy tego typu meczów, aby się ogrywać i poprawiać swoje umiejętności.

Okazję, aby nabyć doświadczenie, mieliście także na KMŚ czy w Lidze Mistrzów.

– To dla nas niezwykle ważne, gdyż w zasadzie jesteśmy młodym zespołem. Takie mecze, jak tamte, pozwalają nam zdobyć nie tylko doświadczenie, ale i nabrać pewności siebie. Rozegraliśmy wiele meczów w Lidze Mistrzów, doszliśmy daleko w tych rozgrywkach, możemy być więc z siebie zadowoleni. Również Klubowe Mistrzostwa Świata były pozytywnym turniejem. Dzięki temu teraz jest nam nieco łatwiej złapać do wszystkiego dystans, mieć odpowiednie podejście do meczów, nie spinać się zanadto, tylko być spokojniejszymi. Początkowo było to trudne, gdyż graliśmy dwa mecze tygodniowo, do czego część z nas nie była przyzwyczajona, ale z czasem dostosowaliśmy się do tego. Teraz musimy tylko odpowiednio wykorzystać naszą wiedzę, doświadczenie i umiejętności nabyte podczas tych wszystkich zawodów.

Na co będzie was stać w dalszej walce o mistrzostwo Włoch?

– Dla nas to już ostatnia możliwość, aby wygrać trofeum. Choć ten sezon nie jest stracony – mamy Superpuchar Włoch, zajęliśmy trzecie miejsce podczas Klubowych Mistrzostw Świata. Niemniej jednak scudetto jest dla nas niesłychanie ważne – to nasz cel. Musimy się skupić na ciężkiej pracy, zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby je wywalczyć. Oczywiście nie tylko my mamy apetyt na zdobycie tytułu mistrza kraju, walka będzie zacięta, ale mogę obiecać, że damy z siebie wszystko i każdy z nas zostawi na parkiecie serce, aby osiągnąć ten cel.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved