Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP: Koszalin gospodarzem turnieju finałowego zaplecza elity

WGP: Koszalin gospodarzem turnieju finałowego zaplecza elity

fot. archiwum

FIVB oficjalnie ogłosiło, które miasta zorganizują turnieje finałowe poszczególnych grup World Grand Prix. Rola jednego z gospodarzy przypadła Polsce, a konkretnie turniej odbędzie się w Koszalinie. O zwycięstwo w całym cyklu siatkarki powalczą w Tokio.

Przypomnijmy, że w sezonie 2014 znacznie zmieni się formuła zawodów. Zespoły zostały podzielone na trzy grupy. Pierwsza z nich to tzw. elita, w skład której weszły: USA, Japonia, Brazylia, Chiny, Rosja, Włochy, Serbia, Dominikana, Niemcy, Korea Płd., Turcja i Tajlandia. Będą one rywalizowały w grupach A-I. Cztery najlepsze zespoły plus Japonia i zwycięzca Final Four zaplecza elity w japońskim Tokio powalczą o zwycięstwo w całym cyklu. Grupa ta rozpocznie zmagania 1 sierpnia, natomiast w dniach 20-24 sierpnia odbędzie się turniej finałowy.

W skład zaplecza elity weszły siatkarki reprezentacji Polski, a także Peru, Portoryko, Holandii, Argentyny, Kanady, Kuby i Belgii. Drużyny te powalczą w grupach J-O. Pierwsze dwa weekendy biało-czerwone spędzą w Peru, gdzie najpierw zmierzą się z Kanadą, Belgią i gospodyniami, a w kolejnym tygodniu obok Peruwianek rywalkami drużyny Piotra Makowskiego będą Kubanki i Portorykanki. W trzecim tygodniu Polki pojadą do Holandii, gdzie zagrają z gospodyniami oraz Belgią i Portoryko. Ta grupa drużyn rozpocznie zmagania 25.07, natomiast turniej finałowy odbędzie się w dniach 15-17 sierpnia. Oprócz Polek zagrają w nim trzy najlepsze zespoły po fazie grupowej. Zwycięzca Final Four pojedzie do Tokio.

Trzecią, teoretycznie najsłabszą grupę zespołów utworzyły Kenia, Algieria, Kazachstan, Chorwacja, Czechy, Meksyk, Bułgaria i Australia. Grupa ta rozpocznie zmagania 25.07, a Final Four zostanie zorganizowane w Bułgarii, w Samokowie. Oprócz gospodyń zagrają trzy najlepsze zespoły po fazie grupowej. Turniej odbędzie się w dniach 15-17 sierpnia.źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved