Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Montreux ponownie będzie gościć najlepsze drużyny świata

Montreux ponownie będzie gościć najlepsze drużyny świata

fot. archiwum

Osiem drużyn potwierdziło swój udział w bardzo prestiżowym szwajcarskim turnieju Montreux Volley Masters. Tytułu bronić będą Brazylijki, a turniej będzie dobrym przetarciem przed najważniejszymi imprezami w sezonie reprezentacyjnym.

Poza gospodyniami, reprezentacją Szwajcarii, w 29. edycji turnieju zobaczymy drużyny z pierwszej dziesiątki światowego rankingu. Osiem drużyn podzielono na dwie grupy. W grupie A wystąpią zespoły Brazylii, Rosji, Chin i Szwajcarii. Mecz zainauguruje starcie gospodyń z obrończyniami tytułu z zeszłego roku, Brazylijkami. Wisienką na torcie będzie z pewnością pojedynek ubiegłorocznych mistrzyń Europy, Rosjanek, ze zwyciężczyniami ostatniego WGP – siatkarkami Canarinhos. Nie bez szans na końcowy tryumf są także Chinki, które zajmują numer 5 w światowym rankingu.

Grupę B tworzą zespoły USA, Japonii, Dominikany i Niemiec. W tej wyrównanej stawce bardzo trudno jest wytypować faworyta, ale z pewnością Niemki, jako wicemistrzynie Europy, i Amerykanki, które niezwykle udanie wystąpiły w zeszłorocznym turnieju WGP, będą chciały podtrzymać dobrą passę z poprzedniego sezonu.

Dla gospodyń, Szwajcarek, jest to kolejny etap budowania narodowej reprezentacji, procesu rozpoczętego dzięki mistrzostwom Europy, które odbyły się w tym kraju w zeszłym roku. Turniej Montreux Volley Masters pozostaje drugą najważniejszą imprezą, po eliminacjach do mistrzostw Europy, dla siatkarek tego kraju. Zawody w Montreux odbędą się w dniach 27.05-01.06.Zespoły, które wystąpią w turnieju Montreux Volley Masters:

Grupa A: Brazylia, Chiny, Rosja, Szwajcaria

Grupa B: USA, Japonia, Dominikana, Niemcy

źródło: volleymasters.ch

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved