Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Nicola Negro: W ostatnim czasie znaleźliśmy odpowiedni rytm

Nicola Negro: W ostatnim czasie znaleźliśmy odpowiedni rytm

fot. CEV

- Biorąc pod uwagę początek sezonu, niektórzy mogli nas skreślić i mogli nie spodziewać się, że znajdziemy się w turnieju finałowym PP - mówi trener Nicola Negro. Prowadzony przez niego zespół stanie przed szansą wywalczenia trofeum po raz trzeci z rzędu.

Trener Nicola Negro objął zespół w trakcie trwania sezonu zasadniczego ORLEN Ligi i w roli pierwszego szkoleniowca dąbrowianek zadebiutował 1 grudnia zeszłego roku w meczu z Pałacem Bydgoszcz. – Nie miałem potrzeby przeprowadzania żadnej rewolucji w drużynie, bo znam wartość moich podopiecznych. Starałem się pracować nad nową organizacją gry, w szczególności w newralgicznych częściach meczu – przyznał.

Siatkarki MKS-u początku zmagań w sezonie zasadniczym ORLEN Ligi nie mogły zaliczyć jako najlepszego. Jednak kryzys odszedł już w niepamięć i dąbrowianki grają coraz lepiej. – Biorąc pod uwagę początek sezonu, niektórzy mogli nas skreślić i mogli nie spodziewać się, że znajdziemy się w turnieju finałowym Pucharu Polski. W ostatnim czasie znaleźliśmy odpowiedni rytm i udało nam się wywalczyć awans do finałów – podkreślił włoski szkoleniowiec.

W ćwierćfinale Pucharu Polski nie brakowało niespodzianek, a w tej fazie rozgrywek dąbrowianki pokazały się z dobrej strony i wyeliminowały z walki o zwycięstwo w całych rozgrywkach Impel Wrocław. Wygrana w pierwszym pojedynku 3:1 dała im dużą zaliczkę przed rewanżem, natomiast zwycięstwo w pierwszym secie drugiego spotkania znacząco przybliżyło je do turnieju finałowego, lecz postawienie kropki nad „i” nie było łatwym zadaniem. Awans udało się wywalczyć, a apetyt na zdobycie trzeci raz z rzędu trofeum Pucharu Polski nie maleje. – Faktycznie nie byliśmy faworytami rywalizacji w tej ćwierćfinałowej parze, nie tylko ze względu na kolejność w ligowej tabeli, ale także z uwagi na fakt, że Impel przez wiele miesięcy pokazywał naprawdę dobrą siatkówkę. Sądzę, że kluczowe było nasze zwycięstwo w pierwszym ćwierćfinałowym meczu. Rozpoczęliśmy walkę z wrocławiankami, zdając sobie sprawę, że jesteśmy w stanie pokonać nasze rywalki. Myślę, że zasłużyliśmy na miejsce w turnieju finałowym – zaznaczył Nicola Negro.Hala w Ostrowcu Świętokrzyskim, w której toczyć się będzie walka o Puchar Polski, nie jest obca dąbrowskiej drużynie, gdyż we wcześniejszej fazie rozgrywek zmierzyła się ona z miejscowym AZS-em KSZO. – Jest to fajna hala, w której nie gra się trudno – wyjawił szkoleniowiec MKS-u.

źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved