Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Mirosław Zawieracz: Możemy pokonać zespół z Polic

Mirosław Zawieracz: Możemy pokonać zespół z Polic

fot. Cezary Makarewicz

- Chcieliśmy awansować do Final Four Pucharu Polski oraz zająć minimum piąte miejsce w lidze. Teraz zamierzamy walczyć o jak najwięcej. Nie chcę składać żadnych deklaracji - mówi trener BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała, Mirosław Zawieracz.

Rundę zasadniczą ORLEN Ligi BKS Aluprof zakończył na piątym miejscu w tabeli. Rywalizację o czwartą lokatę, pierwsza trójka była poza zasięgiem, nieznacznie przegrał z Tauronem MKS-em. Z dąbrowiankami bielski zespół zmierzy się w pierwszej fazie play-off. – Po pierwszej rundzie byliśmy na czwartym miejscu. Zrealizowaliśmy w ten sposób cel minimum. Ostatecznie zakończyliśmy rundę zasadniczą oczko niżej. Pierwsza trójka była poza naszym zasięgiem. Zależało nam na tym, aby nie wypaść poza pierwszą piątkę. Udało się. Zmierzymy się z Dąbrową, z którą do tej pory dobrze nam się grało. Liczymy na podtrzymanie takiej tendencji – mówi Mirosław Zawieracz.

W sobotę BKS rozpocznie rywalizację w Final Four Pucharu Polski. Pierwszym przeciwnikiem bielszczanek będzie Chemik Police. – Awans do turnieju finałowego był kolejnym celem, który udało nam się zrealizować. W półfinale trafiliśmy na faworyta, na najlepszą drużyną w lidze. Czasami to pomaga, czasami nie. Chemik musi wygrać, my liczymy na niespodziankę i dobrą grę – wyjaśnia szkoleniowiec BKS-u. – Możemy pokonać zespół z Polic. Aby tak się stało, musimy wznieść się na wyżyny swoich umiejętności. W każdym elemencie prezentować sto procent. Staramy się tak grać w każdym meczu, więc to nie będzie dla nas żadna nowość – dodaje.

Trener Zawieracz przed rozpoczęciem okresu decydującego o medalach postawił swoim podopiecznym cel oczywisty. – Jestem zadowolony z pierwszej części sezonu. Tak jak wspomniałem, chcieliśmy awansować do Final Four Pucharu Polski oraz zająć minimum piąte miejsce w lidze. Teraz zamierzamy walczyć o jak najwięcej. Nie chcę składać żadnych deklaracji. W każdym meczu będziemy grać o zwycięstwo – kończy opiekun BKS-u Aluprofu.źródło: sportowebeskidy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved