Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Ze Roberto skupi się tylko na pracy z kadrą

Ze Roberto skupi się tylko na pracy z kadrą

fot. archiwum

- Cały czas musimy być skoncentrowani na celu - złotych medalach igrzysk w Rio de Janeiro. Wiem, że aby to osiągnąć, muszę w pełnym wymiarze czasowym poświęcić się pracy w kadrze - powiedział trener reprezentacji Brazylii i Amilu Campinas, Ze Roberto.

José Roberto Guimarães to osoba, której w siatkarskim świecie przedstawiać nie trzeba. Trener, który od 11 lat opiekuje się damską reprezentacją Brazylii, w tym sezonie zasiada także na ławce trenerskiej Amilu Campinas, czyli jednego z faworytów do zgarnięcia medalu kobiecej ekstraklasy w Kraju Kawy. W poprzednich latach popularny Ze Roberto pracował w Europie, a mianowicie w Scavolini Pesaro i Fenerbahce Stambuł. Jego powrót do pracy jako szkoleniowiec jednego z brazylijskich klubów nie będzie jednak trwał długo, ponieważ po zakończeniu bieżących rozgrywek opiekun Canarinhas zajmie się tylko i wyłącznie prowadzeniem drużyny narodowej. Taką decyzję podjął sam Ze Roberto, jednak wpływ na nią miała też brazylijska federacja, dla której niezwykle ważne jest zdobycie trzeciego z rzędu złotego medalu olimpijskiego podczas imprezy, która odbędzie się w 2016 roku w Rio de Janeiro. Skupienie się wyłącznie na kadrze ma być jedną z podstaw do osiągnięcia tego sukcesu.

– Do igrzysk olimpijskich pozostało nieco ponad 860 dni. Myślę, że musimy cały czas być skoncentrowani na celu jakim jest wywalczenie złotych medali podczas zbliżających się igrzysk w Rio de Janeiro – przyznał José Roberto Guimarães.Wiem, że aby to osiągnąć, muszę w pełnym wymiarze czasowym poświęcić się pracy w kadrze. Reprezentowanie kraju to dla mnie niezwykle ważna rzecz, a decyzja, którą podjąłem, była niezwykle trudna i skomplikowana. Bardzo zaangażowałem się w projekt Volei Amil, bo pomogłem zbudować tę drużynę. Być może mamy jedną z najlepszych ekip na całym świecie, która jest wspierana przez dużą firmę Amil. Sponsor daje nam stabilność i bezpieczeństwo byśmy mogli codziennie skupić się tylko na pracy. Myślę, że to dobra decyzja, bo dalej chcę wspierać brazylijską siatkówkę najlepiej jak umiem – zakończył selekcjoner Brazylijek.

W nadchodzącym sezonie kadrowym Brazylijki czeka kilka ważnych imprez i ich opiekun doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że w każdej z nich jego zespół będzie w gronie ścisłych faworytów. – W poprzednich latach prowadziłem zespoły spoza Brazylii, ponieważ chciałem nad sobą pracować, dokształcać się. Dla mnie niezwykle ważne było wygranie w Lidze Mistrzyń i Klubowych Mistrzostwach Świata. Teraz chcę to powtórzyć, ale już nie jako trener zespołu klubowego, tylko kadry. Poprzedni rok był dla mnie i dla zespołu bardzo udany. Teraz czeka nas drugi rok z kilkoma ważnymi imprezami jak Montreux Volley, World Grand Prix czy mistrzostwa świata. Wszystkie te turnieje są dla nas niezwykle ważne. Moja uwaga będzie się skupiała tylko na tym – dodał opiekun brazylijskiej kadry kobiet.Sezon klubowy w lidze brazylijskiej mężczyzn wszedł w decydującą fazę, ponieważ już w ten weekend rozegrane zostaną pierwsze mecze fazy play-off. Panie mają jeszcze do rozegrania trzy ligowe kolejki. Aktualnie liderem tabeli jest Molico/Nestle Osasco, a Amil plasuje się na drugiej pozycji z jednopunktową przewagą nad Unileverem Rio de Janeiro. Pomimo swojej decyzji Ze Roberto zaznaczył, że jego zespół ze stuprocentowym zaangażowaniem powalczy o mistrzostwo kraju. Trener Amilu przyznał również, że ma nadzieję, iż jego miejsce na ławce trenerskiej teamu z Campinas zasiądzie jego aktualny asystent, Paulo Coco.

 

źródło: globoesporte.globo.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved