Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Superliga: Paweł Moroz zatrzymał Fakieł

Superliga: Paweł Moroz zatrzymał Fakieł

fot. Joanna Skólimowska

Zawodnicy Fakieła Nowyj Urengoj w meczu 14. kolejki zmierzyli się z Lokomotiwem Nowosybirsk. Drużyna Michała Winiarskiego, po trzysetowym pojedynku, musiała uznać wyższość rywali. Pierwsze skrzypce w zwycięskiej drużynie grał Paweł Moroz.

W ramach 14. kolejki Superligi Fakieł zmierzył się z występującą w niebieskiej grupie drużyną Lokomotiwu Nowosybirsk. Obydwie ekipy w ogólnej tabeli przed tym spotkaniem miały taki sam dorobek punktowy.

Początkowo spotkanie było wyrównane, jednak po pierwszej przerwie technicznej zawodnicy Lokomotiwu zaczęli budować przewagę (13:9). Dzięki skuteczniejszej grze w ataku oraz dobrej zagrywce, siatkarze trenera Andrieja Woronkowa kontrolowali wydarzenia na boisku, zwyciężając 25:17. W drugiej odsłonie meczu ekipa Michała Winiarskiego poprawiła zagrywkę, zdobywając w ten sposób bezpośrednio 4 punkty. Rywale pomimo tego dobrze radzili sobie w przyjęciu, co przekładało się na wysoką skuteczność w ataku (68%). Dzięki temu kibice mogli być świadkami walki punkt za punkt. Żadna z ekip nie potrafiła zbudować chociażby dwupunktowej przewagi. Więcej zimnej krwi w końcówce zachowali siatkarze z Nowosybirska, którzy po błędach rywali wygrali 31:29. Podbudowani zwycięstwem zawodnicy Lokomotiwu rozpoczęli trzecią odsłonę z dużym animuszem, od początku dyktując warunki gry. Tylko w tej partii blokiem zdobyli aż 7 punktów, jednocześnie prezentując w ataku skuteczność na poziomie 73% i zwyciężyli również w tej odsłonie (25:19), a w całym meczu 3:0.

W wyjściowej szóstce ekipy Fakieła znalazł się Michał Winiarski, zdobywając dla swojej drużyny 10 punktów, w tym 9 atakiem (56% skuteczności). Polak 22 razy przyjmował zagrywkę rywali, notując w tym elemencie 59% skuteczności.Lokomotiw do zwycięstwa poprowadził Paweł Moroz, który zdobył 21 punktów. W ataku zawodnik ten zanotował 68% skuteczności (17 punktów). Z dobrej strony pokazał się także w bloku, punktując w ten sposób 4 razy.

Fakieł Nowyj Urengoj – Lokomotiw Nowosybirsk 0:3
(17:25, 29:31, 19:25)

źródło: inf. własna, volleyservice.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved