Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Katarzyna Urban: Puchar Polski rządzi się swoimi prawami

Katarzyna Urban: Puchar Polski rządzi się swoimi prawami

fot. archiwum

W weekend podczas turnieju finałowego w Ostrowcu Świętokrzyskim poznamy triumfatora tegorocznej edycji Pucharu Polski. - Wszystkie wierzymy w to, że wywalczymy po raz trzeci to cenne trofeum - mówi Katarzyna Urban.

Już w najbliższy weekend będzie okazja do zdobycia pierwszego trofeum w sezonie 2013/2014. W jakiej kondycji zarówno fizycznej, jak i psychicznej udajecie się do Ostrowca Świętokrzyskiego?

Katarzyna Urban: – Do Ostrowca Świętokrzyskiego udajemy się w bardzo dobrych nastrojach. Wszystkie zawodniczki i cały sztab szkoleniowy – robiliśmy wszystko, aby jak najlepiej przygotować się do finałów Pucharu Polski zarówno fizycznie, jak i również mentalnie.

Ostatnie mecze w ORLEN Lidze, a także fakt, iż w sparingach w Azerbejdżanie podejmowałyście walkę z jedną z najlepszych ekip w Europie, pokazują, że wasza dyspozycja cały czas idzie w górę. Patrzycie z optymizmem jeżeli chodzi o kolejne mecze, czy to Puchar Polski, czy potem play-off?– Faktycznie od ostatnich potyczek pniemy się coraz wyżej w górę, nasza gra staje się coraz bardziej składna i to napawa optymizmem. Czas w przerwie pomiędzy rozgrywkami ORLEN Ligi i turniejem finałowym Pucharu Polski mogłyśmy spożytkować na wyleczenie drobnych urazów, ciężkim treningu, poprawieniu pewnych elementów oraz na sparingach z Rabitą Baku. Mam nadzieję, że przyniesie to wymierne korzyści.

Czy twoim zdaniem fakt, iż przed ważną imprezą miałyście okazję do sparingów z takim zespołem, jak Rabita Baku, może pomóc w przygotowaniach do zawodów w Ostrowcu Świętokrzyskim?

– Jak już wspomniałam wcześniej, Rabita Baku to naprawdę wspaniały zespół, z wieloma zawodniczkami światowej klasy. Możliwość sparowania z taką drużyną to wielki zaszczyt. Mogłyśmy się sprawdzić w bezpośrednich sytuacjach na boisku, co mam nadzieję pomoże nam w meczach Pucharu Polski.

W półfinale zagracie z Muszynianką, choć to Atom Trefl Sopot był stawiany w roli faworyta. Zaskoczył was taki obrót sprawy?

– Moim zdaniem Puchar Polski dla Dąbrowy Górniczej ma swój pozytywny, magiczny wymiar. Na jakiego przeciwnika byśmy nie trafiły, aby go zdobyć, trzeba wygrać z każdym. Dla jednych obecność takich, a nie innych zespołów może być zaskoczeniem, natomiast my skupiamy się na przeciwniku. Jedno jest pewne – Puchar Polski rządzi się swoimi prawami.

Jak twoim zdaniem należy zagrać, aby pokonać podopieczne Bogdana Serwińskiego?

– Musimy pokazać na boisku wszystko, co najlepsze, a przede wszystkim to, że gramy razem jako zespół. Dziewczyny z Muszyny naprawdę grają super i żeby wygrać mecz, musimy wznieść się na nasze wyżyny, zarówno fizyczne, jak i również mentalne. Na pewno dużą rolę odegra właściwa realizacja taktyki.

Tauron Banimex MKS wygrał dwie ostatnie edycje Pucharu Polski. Czy rola obrońcy trofeum powoduje, że są odczuwalne jakaś szczególne emocje, czujecie na sobie większą presję?

– Emocje w Pucharze Polski zawsze są ogromne, szczególnie jak gra zespół z Dąbrowy Górniczej (uśmiech). Zawsze są to zacięte mecze, gra na przewagi. Rola obrońcy trofeum jest dosyć ciężka, natomiast my chcemy jak najlepiej się z niej wywiązać, z pozytywnym skutkiem. Wszystkie wierzymy w to, że wywalczymy po raz trzeci to cenne trofeum. Miejmy nadzieje, że i w tym roku przysporzymy wielu fanom samych pozytywnych emocji.

Wielu w roli faworyta turnieju stawia Chemika Police, zgodzisz się z opinią, że dla was może to być nawet korzystniejsza sytuacja, bowiem to na tej drużynie skupi się cała uwaga?

– Każdy ma prawo do oceniania, który zespół ma największą szansę na wygraną. My skupiamy się na własnej dobrej grze, nie patrzymy na to, kto co mówi. Puchar Polski jest ciężkim turniejem, rządzącym się własnymi prawami i tutaj ogromną rolę odgrywa również dyspozycja dnia. Zobaczymy, kto będzie w najlepszej formie.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved