Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Jarosz: Nie zrealizowaliśmy założonego celu

Jakub Jarosz: Nie zrealizowaliśmy założonego celu

Mimo prowadzenia 2:0, gdańszczanie ulegli Transferowi Bydgoszcz w pięciu setach. - Teraz już nie rozpatrujemy tego pojedynczego meczu. Nie zrealizowaliśmy celu, który został założony, nie awansowaliśmy do play-off - powiedział Jakub Jarosz.

Walka o czołową ósemkę trwała do ostatniej kolejki fazy zasadniczej. W środę w bydgoskiej Łuczniczce po przeciwnych stronach siatki stanęły zespoły zachowujące hipotetyczne szanse na grę w play-off. Siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk do upragnionego awansu potrzebowali zwycięstwa za trzy punkty, przy jednoczesnej porażce Effectora Kielce w rozgrywanym równocześnie meczu w Bełchatowie. Losy tego spotkania potoczyły się niekorzystnie dla gdańszczan, lecz gdy wszystko pozostawało jeszcze nierozstrzygnięte, podopieczni Radosława Panasa szybko i pewnie objęli prowadzenie 2:0 w meczu, stając na najlepszej drodze do zdobycia maksymalnej liczby punktów i możliwie największego przybliżenia się do ósmej lokaty. Problemy gdańszczan zaczęły się wraz z pierwszą niewykorzystaną piłką meczową w trzecim secie. Ostatecznie goście środowego pojedynku ulegli Transferowi 2:3. – Teraz już nie rozpatrujemy konkretnie tego pojedynczego meczu, aczkolwiek oczywiście szkoda, że nie został wygrany – przyznał po zakończeniu spotkania Jakub Jarosz . – Trzeba sobie jednak powiedzieć szczerze, że nie zrealizowaliśmy celu, który został założony i jest to nasza duża porażka – dodał.

W pierwszych dwóch setach przyjezdni praktycznie całkowicie kontrolowali przebieg gry, doskonale zagrywając, atakując i skrzętnie wykorzystując błędy rywali. Na uwagę zasłużyć mogło zwłaszcza przygotowanie taktyczne Lotosu Trefla, skutkujące efektywną grą w bloku i w obronie. – Graliśmy generalnie dobrą siatkówkę, byliśmy dobrze przygotowani do tego spotkania – ocenił Jarosz, który wspomógł swój zespół 27 oczkami, z czego 25 zdobył w ataku, uderzając z 56-procentową skutecznością. Zawodnik wciąż podkreślał jednak znikome znaczenie podobnych wartości w stosunku do wagi porażki drużyny, za jaką uznać można brak awansu do najlepszej ósemki. – W ogólnym rozrachunku, tak jak powiedziałem wcześniej, to jest porażka dla naszego zespołu, że nie awansowaliśmy do play-off – podkreślił.

O losach spotkania w Bydgoszczy decydowały końcówki setów, w przypadku trzech ostatnich partii rozstrzygane w walce na przewagi. Czego zabrakło siatkarzom z Gdańska, by w jednej z nich postawić kropkę nad "i" oraz odnieść zwycięstwo w meczu? – Zabrakło nam umiejętności, tak jak w całym sezonie – dobitnie spuentował Jarosz. Atakujący podkreślił jednak zaangażowanie zawodników Lotosu Trefla w grę na przestrzeni fazy zasadniczej i zapowiedział walkę o wygrane w meczach o miejsca 9-12.