Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ireneusz Mazur: Niższy poziom ligi niż w poprzednich latach

Ireneusz Mazur: Niższy poziom ligi niż w poprzednich latach

fot. archiwum

- Uważam, że czołowa czwórka obniżyła loty. Odnoszę się tu do rywalizacji z europejskimi rywalami - ocenia poziom rozgrywek sportowych były trener reprezentacji, obecnie komentator, Ireneusz Mazur. Myślę, że w play-off nie będzie wielkich sensacji.

Uważam, że liga stała nawet na trochę niższym poziomie niż w poprzednich latach. Mam tu na myśli utrzymanie regularności i poziomu zespołów z pierwszej czwórki. Oczywiście nie zmienia to faktu, że spotkania były ciekawe i emocjonujące, ale nie dostrzegam, żeby przez to liga podniosła swój poziom – zauważa Ireneusz Mazur, po czym dodaje. – Uważam, że czołowa czwórka obniżyła loty. Odnoszę się tu do rywalizacji z europejskimi rywalami czy też do meczów z tą niższą strefą, bo tej „awangardzie” nie zawsze udało się uniknąć sensacyjnych porażek.

W minionych rozgrywkach PlusLigi szczególnie wyróżniał się Felipe Luiz Fonteles, który bronił barw ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Wspólnie z kędzierzynianami wywalczył tytuł wicemistrza Polski, a sam został uhonorowany nagrodą dla najlepszego siatkarza ligi. – W tym roku nie ma tak wyrazistej i zjawiskowej postaci, która mogłaby nas zelektryzować. Wysoko cenię jednak postawę kilku zawodników: Oliega Achrema (Asseco Resovia Rzeszów), Michała Kubiaka (Jastrzębski Węgiel), Michała Masnego, drugą młodość przeżywa Bartek Neroj (Cerrad Czarni Radom), ciekawie grą kieruje też Maciek Dobrowolski (AZS Indykpol Olsztyn) – zauważył Mazur.

Na zakończenie były trener reprezentacji Polski odniósł się do zbliżających się play-off w PlusLidze. – Myślę, że w play-off nie będzie wielkich sensacji i zaskakujących wyników.źródło: onet.pl, Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved