Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Adrian Hunek: Chcemy wygrać I ligę

Adrian Hunek: Chcemy wygrać I ligę

fot. archiwum

MKS Banimex Będzin wygrał rundę zasadniczą I ligi. Podopieczni trenera Damiana Dacewicza w 22. meczach odnieśli zwycięstwa w osiemnastu. Ponadto zespół ten bardzo dobrze spisywał się w rozgrywkach Pucharu Polski.

Zwycięską passę klubu z Zagłębia przerwała dopiero porażka z AZS-em Częstochowa 2:3 w VI rudzie turnieju. Co jest kluczem do tak dobrej dyspozycji zespołu? – Na pewno to, że mamy wyrównany skład, czyli cała dwunastka w każdym momencie jest gotowa do gry. Podczas całej rundy zasadniczej trenerzy dali szansę gry wszystkim zawodnikom. Ponadto w składzie naszej drużyny jest wielu doświadczonych i ogranych siatkarzy, co przełożyło się na tak dobry wynik sportowy, czyli pierwsze miejsce po pierwszej fazie rozgrywek. Do tego sztab szkoleniowy odpowiednio przygotował nas do całego sezonu i bez większych problemów wytrzymujemy wszystkie obciążenia. Teraz trzeba zwycięsko przejść przez play-off – powiedział Adrian Hunek.

Przed rozpoczęciem sezonu zawodnicy MKS-u Banimexu Będzin zgodnie mówili, że chcą osiągnąć jak najlepszy wynik w pierwszej części sezonu, żeby w dalszej części powalczyć o pierwsze miejsce. Pierwszy cel został osiągnięty, jaki jest kolejny?  – Poprzeczkę zawiesiliśmy bardzo wysoko. Nie ukrywamy, że chcemy wygrać tę ligę, choć zdajemy sobie sprawę, że nie tylko my stawiamy przed sobą najwyższe cele – podkreślił zawodnik MKS-u Banimexu.

W sobotę i niedzielę drużyna z Będzina zagra dwa spotkania z Energą Pekpolem Ostrołęka w I rundzie fazy play off. – Przed meczami z Energą Pekpolem musimy się odpowiednio skoncentrować. W pierwszej części sezonu udało się nam z nią wygrać dwa razy. Nasi rywale zajęli ósme miejsce w tabeli i wcale nie oznacza to, że w kolejnych spotkaniach nie powalczą z nami. Poza tym tamte mecze to już przeszłość, a zespół z Ostrołęki znacznie poprawił swoją grę. Wierzę jednak, że wygramy oba spotkania, a naszą dodatkową przewagą będzie to, że gramy we własnej hali – zakończył Adrian Hunek.*Autorką wywiadu jest Katarzyna Porębska (www.pzps.pl)

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved