Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Grzyb – joker z kwadratu dla rezerwowych

Wojciech Grzyb – joker z kwadratu dla rezerwowych

fot. archiwum

- Na pewno nie jestem rozpisany przez rywali - mówiąc pół żartem pół serio. Zobaczymy, jaka będzie koncepcja trenera, do której trzeba się będzie dostosować - mówi środkowy Resovii, Wojciech Grzyb, który nie miał zbyt wielu okazji do gry w tym sezonie.

W ostatnim meczu rundy zasadniczej przeciwko Czarnym Radom w pierwszej szóstce zespołu Resovii pojawił się Wojciech Grzyb. To był pierwszy mecz tego sezonu PlusLigi, w którym środkowy mistrzów Polski znalazł się w podstawowym składzie swojej drużyny. – Do tej pory tylko raz zagrałem w wyjściowej szóstce w meczu Ligi Mistrzów z Budvą, ale „zjechałem” do kwadratu dla rezerwowych już w pierwszym secie, więc to był właściwe tylko epizod – przypomina Wojciech Grzyb. – Każdy trenuje po to, żeby grać, ale musi też respektować pewne decyzje i ja to robię. Inna sprawa, że to nie było dla mnie łatwe zadanie. Meczów było do tej pory dosyć sporo, ale dopiero teraz miałem okazję rozegrać mecz w całości. To, że rzadko się pojawiałem w meczach, spowodowało, że przed spotkaniem z Radomiem byłem w pewien sposób bardziej zdenerwowany, niż powinienem. Kiedy te emocje udało mi się już okiełznać i zredukować do takiego poziomu, jaki powinien być w meczu, to moja gra zaczęła wyglądać lepiej – przyznaje środkowy Asseco Resovii.

W tym meczu rzeszowianie pokazali doskonałą formę, rozbijając w trzech szybkich setach rywala, co pozwoliło im zając 1. miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej. – Myślę, że nasza determinacja nie pozwoliła się rozwinąć rywalom. Oni nie mogli z nami prowadzić równorzędnej walki, bo cały czas przyciskaliśmy ich zagrywką, a w konsekwencji mieliśmy sporo bloków, kontrataków, obron itd. To wszystko powodowało, że Czarni nie mieli argumentów, żeby nam się przeciwstawić – zauważa Grzyb. – Mieliśmy wreszcie po tych wyjazdach i meczach w środku tygodnia więcej czasu, żeby solidnie potrenować. Ten kolejny tydzień na pewno też tak przepracujemy, właśnie po to, żeby forma w play-off była najwyższa – zapowiada środkowy Resovii.

Cały wywiad Rafała Myśliwca w Przeglądzie Sportowymźródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved