Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Marco Bonitta ponownie trenerem Włoszek

Marco Bonitta ponownie trenerem Włoszek

fot. archiwum

Włoska federacja potwierdziła, że trenerem reprezentacji kobiet tego kraju będzie Marco Bonitta. Dla włoskiego szkoleniowca to drugie podejście do zespołu, który będzie gospodarzem tegorocznych mistrzostw świata w piłce siatkowej kobiet.

Marco Bonitta prowadził już włoską reprezentację siatkarek w latach 2001-2006, zdobywając z nią tytuł mistrza świata w 2002 roku w Niemczech oraz zajmując piąte miejsce na igrzyskach olimpijskich w Atenach w 2004 roku. Włoski szkoleniowiec zdobył również z reprezentacją Włoch dwa srebrne i jeden brązowy medal World Grand Prix.

Ogłoszenie na sześć dni przed losowaniem grup tegorocznych mistrzostw świata, że Marco Bonitta będzie nowym selekcjonerem, oznacza, że przygodę z włoską kadrą kończy dotychczasowy szkoleniowiec, Marco Mencarelli. Mencarelli rozpoczął pracę z kadrą zaledwie rok temu.

Marco Bonitta nie jest osobą obcą polskim kibicom, bowiem prowadził również reprezentację naszego kraju, kończąc pracę z nią po zajęciu dziewiątego miejsca na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Ostatnio włoski szkoleniowiec prowadził ligowy zespół z Ravenny, którego szefowie wyrazili zgodę na przejęcie przez niego kadry siatkarek.źródło: FIVB, inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved