Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Konarski: Trzeba się skoncentrować na własnej grze

Dawid Konarski: Trzeba się skoncentrować na własnej grze

fot. Joanna Skólimowska

- Rok temu startowaliśmy z Delectą z pierwszego miejsca, a zostaliśmy bez medalu. Mam nadzieję, że teraz sytuacja się nie powtórzy - mówi Dawid Konarski, atakujący Asseco Resovii. Rywala w play-off rzeszowianie poznają dopiero w środę wieczorem.

Nie było liczenia, oglądania się na innych. Zrobiliście, co do was należało i pewnie pokonaliście Czarnych Radom w ostatniej kolejce, zapewniając sobie pierwsze miejsce w PlusLidze po fazie zasadniczej.

Dawid Konarski:Przez większą część sezonu zasadniczego byliśmy na pierwszym miejscu i głupio byłoby to stracić w ostatniej kolejce i to na własne życzenie, bo cały czas wszystko mieliśmy w swoich rękach. Nasze zwycięstwo 3:0 dawało nam pierwsze miejsce bez względu na to, co wydarzy się w innych meczach. A zwycięstwo, jeszcze w takim stylu, cieszy. Mam nadzieję, że tak albo w jeszcze lepszym stylu będziemy grać w play-off.

Dla was chyba nie ma jednak większej różnicy, z kim zagracie w tej pierwszej rundzie.Oczywiście, że tak. My musimy robić swoje, pracować na treningach nad własną grą, bo tylko to gwarantuje sukces. Jak będziemy grać tak, jak w meczu z Czarnymi, to obojętne jest to, kto będzie po drugiej stronie siatki. Trzeba jednak się skoncentrować na własnej grze.

Jesteś zadowolony z fazy zasadniczej w waszym wykonaniu?

Tak. Przegraliśmy tylko cztery mecze na 22, więc można być zadowolonym. Słabsze spotkania się zdarzają, ale teraz ta rywalizacja i tak przechodzi do historii. Do każdej drużyny dopisane są numerki i gramy od nowa.

Teraz już nie będzie miejsca na ewentualne potknięcia.

Gramy w play-off i trzeba wygrać trzy mecze, by awansować dalej. Dla drużyny, która zagra z nami w pierwszej rundzie, sukcesem będzie już gra w play-off, więc zagrają na luzie. Ale jeśli utrzymamy koncentrację, to powinniśmy te mecze wygrać.

Rozmawiał Marcin Lew – więcej w serwisie rzeszow.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved