Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Matteo Martino przenosi się do Montpellier

Matteo Martino przenosi się do Montpellier

fot. jastrzebskiwegiel.pl

Władze targanego w tym sezonie kontuzjami klubu z Montpellier zdecydowały się zakontraktować Matteo Martino, który ma wypełnić lukę po kontuzjowanym Julienie Lyneelu. Obecnie zespół, w którym występuje także Mateusz Mika, walczy o uniknięcie spadku z ligi.

Ten tydzień stoi jak na razie pod znakiem dobrych wiadomości dla klubu z Montpellier – najpierw w poniedziałek udało się przerwać serię siedmiu porażek i wygrać 3:1 z Narbonne, a teraz udało się sprowadzić do klubu Matteo Martino. Przypomnijmy, że Włoch po zeszłym sezonie spędzonym w Jastrzębskim Węglu, po wielu perypetiach znalazł wreszcie zatrudnienie w Lube Banca Macerata. Jednak tam nie miał zbyt wielu okazji do grania ze względu na dużą konkurencję na pozycji przyjmującego – jego klubowymi kolegami byli przecież Bartosz Kurek, Simone Parodi i Jiri Kovar, więc zdecydował się rozwiązać kontrakt. Jednak jak tylko dostał propozycję od Philippe’a Blaina, to zgodził się zasilić szeregi klubu z południa Francji. Jego głównym zadaniem będzie zastąpienie kontuzjowanego Juliena Lyneela, do tej pory głównego dostarczyciela punktów dla drużyny.

– To bardzo utalentowany gracz, z bardzo dobrą zagrywką, to twardy zawodnik – tłumaczy Philippe Blain – Myślę, że to ktoś, kto na papierze doskonale odpowiada naszym potrzebom. Oczywiście potrzeba będzie, żeby się zaaklimatyzował. Rozmawiałem z nim wielokrotnie przez telefon i ma ogromną chęć do gry. Czy jest niegotowy do gry? Nie, być może brakuje mu ogrania, ale we Włoszech treningi bazują głównie na grze, tak więc to powinno wypalić – powiedział szkoleniowiec Montpellier. Również Rafael Redwitz, kapitan zespołu, mówi dobrze o Martino. – To gracz kompletny, który wszystko umie, dobry w każdym elemencie – chwali swojego nowego kolegę.

Matteo Martino swoją przygodę z ligą francuską miał rozpocząć dzisiaj od popołudniowego treningu. 

źródło: inf. własna, montpellier-volley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved