Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Lokomotiw Charków zawiesza swój udział w rosyjskiej Superlidze

Lokomotiw Charków zawiesza swój udział w rosyjskiej Superlidze

fot. archiwum

Ukraiński Lokomotiw Charków zamieścił na swojej oficjalnej stronie internetowej dość szokującą informację. Drużyna bowiem wycofuje się z rozgrywek rosyjskiej Superligi w tym sezonie, a wszystko to w związku z napiętą sytuacją na Ukrainie.

Lokomotiw Charków, trzynastokrotny mistrz Ukrainy, dziesięciokrotny zdobywca Pucharu Ukrainy, zdobywca Pucharu Europy z 2004 roku, trzykrotny uczestnik fazy play-off w Superlidze rosyjskiej, zmuszony jest wydać specjalne oświadczenie skierowane do organizacji sportowych w Rosji, na Ukrainie i do kibiców.

Z przykrością oświadczamy, że w środku sezonu wycofujemy się z gry w lidze rosyjskiej. Do podjęcia tej trudnej decyzji zmusiła nas sytuacja polityczna na Ukrainie. Nie warto wyszczególniać aspektów, które wpłynęły na tę decyzję.Nie da się ukryć, że występy w najsilniejszej lidze świata to nie tylko bezcenne doświadczenie, czy marzenie każdego siatkarza starającego się wznieść na siatkarskie wyżyny, ale i ogromny wzrost popularności ulubionego sportu w naszym kraju.

Zastrzegamy sobie prawo do skupienia się na występach w turniejach narodowych oraz przygotowaniach zawodników reprezentacji Ukrainy, gdyż Lokomotiw Charków to klub, który skupia zawodników reprezentacji tego kraju.

Lokomotiw zdaje sobie sprawę, że krok ten obarczony jest wielką odpowiedzialnością przed kibicami, ale w obecnej sytuacji nie może postąpić inaczej.”

źródło: inf. własna, sport-express.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved