Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Iwona Kosiorowska: Stworzyłyśmy prawdziwy kolektyw

Iwona Kosiorowska: Stworzyłyśmy prawdziwy kolektyw

fot. Tomasz Tadrała

Siatkarki AZS-u KSZO Ostrowiec Świętokrzyski pieczołowicie przygotowują się do rozpoczynającej się już niebawem fazy play-off.  Przed rozpoczęciem zmagań z Budowlanymi Toruń zespół ma zaplanowane gry kontrolne z Karpatami Krosno.

Fazę zasadniczą skończyłyście na pierwszym miejscu i to ze zdecydowaną przewagą, z kompletem zwycięstw. Co według pani było kluczem do aż takiej dominacji?

Iwona Kosiorowska: – Zajęcie pierwszego miejsca po fazie zasadniczej to efekt ciężkiej pracy oraz atmosfery panującej w zespole. Było wzajemne wsparcie i zrozumienie w ciężkich chwilach. Stworzyłyśmy prawdziwy kolektyw, co przełożyło się na taki, a nie inny wynik.Obecnie koncentrujecie się na przygotowaniach do fazy play-off. Czy macie w planach jakieś mecze kontrolne przed rywalizacją z Budowlanymi Toruń?

– Tak, w czwartek i piątek rozegramy dwumecz z Karpatami Krosno.

Czy pani zdaniem jest w waszej grze jakiś element, nad poprawieniem którego szczególnie pracujecie?

Siatkówka ma to do siebie, że cały czas należy doskonalić wszystkie elementy. Moim zdaniem należy poprawić wszystko, aby choć trochę zbliżyć się do perfekcji. Czeka nas jeszcze naprawdę dużo pracy.

Na początek zagracie z Budowlanymi Toruń. W fazie zasadniczej w jednym meczu torunianki sprawiły wam sporo kłopotów. W play-off spodziewacie się równie ciężkiej przeprawy?

– Zespół Budowlanych Toruń w pierwszej rundzie fazy zasadniczej zagrał przeciwko nam bardzo dobre spotkanie (przegrał w 4. kolejce 2:3 – przyp. red.) i na pewno nie spodziewamy się w fazie play-off łatwych spotkań z nimi. Podczas rundy zasadniczej nigdy zresztą nie podchodziłyśmy lekceważąco do żadnego przeciwnika. To potrafi być bardzo zgubne.

Jesteście jednym z faworytów do awansu. Czujecie z tego powodu jakąś szczególną presję?

– Szczególnej presji na pewno nie odczuwamy. Zaczynamy grę od „zera” i wszystko jest w naszych rękach. Teraz oczywiście naszą ciężką pracę na treningach musimy przenieść na boisko. Lekki stres  oczywiście zawsze towarzyszy podczas spotkania, ale jest to ten pozytywny, działający mobilizująco i dodający skrzydeł.

Dla pani osobiście, jako osoby związanej z klubem już bardzo długo, awans do ORLEN Ligi byłby zapewne szczególnym przeżyciem. Fakt, iż w tym sezonie szansa, nie ukrywajmy, jest spora, powoduje większe emocje u pani, większą motywację?

– Ostrowiec Świętokrzyski to miejsce, gdzie postanowiłam zamieszkać na stałe, a z AZS-em KSZO jestem w pewien sposób związana emocjonalnie, oczywiście przez siatkówkę (Iwona Kosiorowska w ostrowieckim klubie występuje od 2004 roku – przyp.red.). Wywalczenie awansu do ORLEN Ligi sprawi mi ogromną radość i da sportową satysfakcję. Osobiście zawsze wkładam całą siebie w treningi, dążąc do jak najlepszego wyniku. Cieszę się bardzo z tego, że pracuję z osobami, które mają identyczne podejście.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved