Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Georg Grozer: Finał Ligi Mistrzów to marzenie każdego siatkarza

Georg Grozer: Finał Ligi Mistrzów to marzenie każdego siatkarza

fot. archiwum

Za niecałe trzy tygodnie zespół Biełogorie Biełgorod, prowadzony przez Gienadija Szypulina, stanie do walki o trzeci tytuł w Lidze Mistrzów. W przeszłości drużyna wywalczyła złoty medal tego prestiżowego turnieju dwukrotnie, w 2003 oraz 2004 roku.

Niemiecki reprezentant Georg Grozer, występujący na co dzień w barwach Biełogorie, zdobył dotychczas w tegorocznych rozgrywkach imponującą liczbę 130 punktów i z całą pewnością jest jednym z zawodników, którzy stanowią o sile swojego zespołu. – To jest finał Ligi Mistrzów, w którym spotykają się jedne z najlepszych drużyn na świecie. Jedyne, czego mogę oczekiwać w Ankarze, to doskonała siatkówka na wysokim poziomie – twierdzi Grozer. – Wiem, że marzeniem każdego siatkarza jest występ w finałach Ligi Mistrzów. To cel, do którego sam dążyłem przez wiele lat. Wiem, że zrobię wszystko, żeby trofeum wróciło z nami do Biełgorodu, a sam będę mógł zapisać kolejny tytuł w prywatnej kolekcji.

Przed przeprowadzką do Rosji Grozer miał okazję posmakować gry w Lidze Mistrzów, reprezentując barwy niemieckiego VfB Friedrichshafen oraz Asseco Resovii Rzeszów. – Jeśli miałbym powiedzieć, co tak naprawdę czyni Ligę Mistrzów tak różną od wszystkich innych turniejów, bez cienia wątpliwości uważam, że jest to największe wyzwanie, przed jakim zawodnik może stanąć. Co więcej, jeśli zdobędziesz tytuł, zostanie to na zawsze zapisane w kartach europejskiej siatkówki. To coś, z czego każdy zawodnik może być dumny.

Jeśli chcesz być jednym z najlepszych zawodników na świecie, musisz grać i pokonywać najsilniejsze zespoły i najsilniejszych zawodników – uważa niemiecki reprezentant. – Na początku było dość ciężko przyzwyczaić się do rutyny rosyjskich zespołów, ale jeśli pokażesz pozytywne nastawienie, a na dodatek masz wsparcie rodziny, drużyny oraz całego sztabu, można dać radę ze wszystkim. Czuję się bardzo dobrze w Biełgorodzie, mimo że moja rodzina nie może być tutaj ze mną. Ciągle mam problemy z językiem, rosyjski jest dość trudny, ale komunikujemy się po angielsku i sprawdza się to bardzo dobrze. Tak naprawdę gra w rosyjskim klubie równa się stawianiu czoła wielu wyzwaniom, a to coś, co kocham.Legendarny szkoleniowiec zespołu z Biełgorodu, Gienadij Szypulin, powiedział przed rozpoczęciem sezonu, iż chce, aby jego drużyna zwyciężała w każdym z turniejów, w których przyjdzie jej brać udział. Ambitny plan, który jeśli zespół zwycięży w Lidze Mistrzów, przełoży się na automatyczną kwalifikację do Klubowych Mistrzostw Świata, rozgrywanych w tym roku w Brazylii. – Jestem zawodnikiem, który ciągle chce wygrywać, wiec jedyne co mogę, to wspierać wizje i plany naszego szkoleniowca. Również dlatego gram w Biełgorodzie. Ten zespół ma ogromny potencjał, aby wygrywać jakiekolwiek turnieje, w których bierzemy udział. To niepowtarzalna okazja oraz ogromne wyzwanie, ale właśnie dlatego pracujemy bardzo ciężko każdego dnia. Chcemy zrealizować plany, które sobie założyliśmy. Odczuwany presję, ale bez niej nie byłoby możliwe granie w siatkówkę na tym poziomie – uważa Grozer.

źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved