Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > 12 drużyn w ORLEN Lidze? Kto uzupełni stawkę?

12 drużyn w ORLEN Lidze? Kto uzupełni stawkę?

fot. archiwum

Coraz więcej wskazuje na to, że ORLEN Liga zostanie rozszerzona do dwunastu zespołów. Dwóch dodatkowych uczestników rywalizacji w elicie ma wyłonić turniej. Ostateczne decyzje w tej sprawie ma podjąć PZPS w dniach 18-19 marca.

Od dłuższego czasu pojawiają się pogłoski o zamknięciu i rozszerzeniu ORLEN Ligi do 12 zespołów. Wszystko wskazuje na to, że decyzję w tej sprawie Polski Związek Piłki Siatkowej podejmie w dniach 18-19 marca. Jeśli faktycznie dojdzie do rozszerzenia ORLEN Ligi, to dwie dodatkowe drużyny wyłonione zostaną w turnieju, w którym udział wezmą: spadkowicz z najwyższej klasy rozgrywkowej, przegrany z barażu oraz zespoły z miejsc 3-4 z I ligi kobiet. Zatem nawet kilka drużyn z I ligi może znaleźć się w elicie. – Potwierdzam, że otrzymaliśmy zapytanie, czy chcemy wziąć udział w takim turnieju. Jesteśmy tym zainteresowani, zresztą z tego, co wiem, każdy z klubów pytanych również wyraził taką chęć – skomentował na łamach serwisu nowiny24.pl prezes Karpat Krosno, Andrzej Hojnor. Rok temu mieliśmy podobne dylematy, jak zapraszano nas do I ligi. Wtedy też każdy się zastanawiał, czy temu podołamy. 3. miejsce naszych dziewczyn po rundzie zasadniczej jest dowodem na to, że warto było podjąć ryzykowną decyzję. Dlaczego mamy rezygnować z okazji, jaka być może będzie nam dana? – dodał.

Początkowo o grze w elicie nie myśleli działacze Developresu Rzeszów, ale dobre wyniki podkarpackiego zespołu w rundzie zasadniczej sprawiły, że beniaminek I ligi nabrał ochoty na rywalizację w ORLEN Lidze. – Rzeczywiście teraz myślimy o ORLEN Lidze, ale awans dziewczyny muszą najpierw wywalczyć na boisku, potem będziemy się zastanawiać, jak zdobyć pieniądze na grę w elicie. Na obecną chwilę gramy w I lidze i nie dyskutujemy o tym, co będzie za kilka miesięcy – skomentował Bogusław Sobczyk, członek komisji rewizyjnej Developresu Rzeszów.

źródło: inf. własna, nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved