Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Patrycja Flakus: Czujemy się mocne

Patrycja Flakus: Czujemy się mocne

fot. archiwum

Już w najbliższą sobotę i niedzielę siatkarki AZS-u Politechniki Śląskiej rozpoczną rywalizację w play-off. Gliwiczanki zmierzą się z Sokołem 43 AZS AWF Katowice, drużyną, która rundę zasadniczą zakończyła na czwartym miejscu.

Podopieczne Krzysztofa Czapli przystąpią do tych pojedynków w roli faworytek, ale to nie oznacza, że już mogą świętować. – Z pewnością czeka nas trudna przeprawa. Katowiczanki to bardzo solidna drużyna, a gry play-off rządzą się swoimi prawami. O wygranej może zadecydować dyspozycja dnia. Ważne też jest, która z ekip lepiej wytrzyma presję, jaka zazwyczaj towarzyszy tego typu pojedynkom – uważa Patrycja Flakus.

W sezonie zasadniczym akademiczki dwukrotnie pokonały katowiczanki (3:1 i 3:0). Żadne z tych spotkań nie było jednak spacerkiem dla zespołu z Gliwi.c – To już historia. Te najbliższe mecze na pewno będą inne. Sokół to bardzo waleczny i konsekwentny zespół. Musimy od pierwszej zagrywki być w pełni skoncentrowane i pewne siebie w tym, co robimy – zaznacza Flakus. Katowiczanki zrealizowały cel minimum, jakim było zapewnienie sobie bytu w II lidze. Wiadomo jednak, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. – Skoro pojawiła się szansa na ugranie czegoś więcej, to pewnie nasze rywalki będą chciały z tego skorzystać. Na pewno jeszcze nie powiedziały ostatniego słowa i będą walczyć do ostatniej piłki – uważa Flakus.

Gliwiczanki choć z respektem podchodzą do rywalek, to jednak są pewne siebie. – Czujemy się mocne, mam nadzieję, że zagramy tak. jak w naszych najlepszych meczach w rundzie zasadniczej i zakończymy ten etap rozgrywek po trzech meczach, oczywiście przez nas wygranych – podkreśla atakująca AZS-u.Patrycja Flakus ma 20 lat, mierzy 187 cm wzrostu. Jest wychowanką UKS-u MOSM Bytom. Będąc jeszcze uczennicą Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS Sosnowiec, regularnie była powoływana do reprezentacji polski kadetek i juniorek. Jej największe osiągnięcia to zajęcie 5. miejsca w mistrzostwach Europy oraz 4. miejsca w mistrzostwach świata kadetek. Barw AZS-u Politechniki Śląskiej broni od początku tego sezonu.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved