Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Kędzierski: Każdy przed sezonem brałby to miejsce w ciemno

Michał Kędzierski: Każdy przed sezonem brałby to miejsce w ciemno

fot. archiwum

- Wydaje mi się, że nie było żadnego elementu, w którym mogliśmy dorównać przeciwnikowi. Po prostu zawiodło wszystko - mówił po przegranym spotkaniu w Rzeszowie rozgrywający Czarnych Radom, Michał Kędzierski, wychowanek... Resovii Rzeszów.

0:3 w Rzeszowie w nieco ponad godzinę i tylko 38 małych punktów zdobytych przez was. Chyba nie tak miał ten mecz wyglądać?

Michał Kędzierski:Zdecydowanie ten mecz z naszej perspektywy miał wyglądać zupełnie inaczej. Od początku pojedynek nie układał się po naszej myśli, po prostu zagraliśmy bardzo słabo. Mam nadzieję, że takie spotkania w tym sezonie już nam się nie przytrafią, tym bardziej że czeka nas teraz faza play-off.

Co zawiodło w meczu z Resovią?W tym spotkaniu popełniliśmy bardzo dużo własnych, niewymuszonych błędów. Wydaję mi się, że nie było żadnego elementu, w którym mogliśmy dorównać przeciwnikowi. Po prostu zawiodło wszystko. Co więcej, drużyna z Rzeszowa bardzo dobrze zagrywała. Często graliśmy na wysokich piłkach, co utrudniało ataki ze skrzydła. Z drugiej strony my w żaden sposób nie utrudniliśmy Resovii przyjęcia. Nasze zagrywki zazwyczaj były przyjmowane w punkt, a nasz blok rozrzucony.

Mogłeś zaprezentować się w rodzinnych stronach. Dwa sezony temu chyba mogłeś o tym tylko pomarzyć, że zagrasz na Podpromiu przy tylu kibicach?

Tak, mogłem zagrać w tej wspaniałej hali, przy dużej ilości kibiców. Ja bym powiedział, że jeszcze nawet w tym sezonie było to moje marzenie, które dość szybko się spełniło. Szkoda tylko, że ten mecz właśnie tak wyglądał.

Jak podsumujesz twój transfer do Czarnych i całą rundę zasadniczą w waszym wykonaniu?

Bardzo się cieszę, że mogę zaprezentować swoje umiejętności w klubie, który gra w PluLidze. Treningi stoją na wysokim poziomie, dodatkowo otrzymuję coraz więcej szans do gry od trenera. Myślę, że to pozwoli mi zebrać cenne doświadczenie na przyszłość. W rundzie zasadniczej sprawiliśmy parę pozytywnych dla nas niespodzianek. Zaczynamy grać w fazie play-off i to z szóstego miejsca. Wydaje mi się, że jest to bardzo dobry wynik jak na beniaminka tych rozgrywek. Chyba każdy z nas przed sezonem brałby to miejsce w ciemno.

W pierwszej rundzie play-off zmierzycie się z Jastrzębskim Węglem. Wcale nie zanosi się na łatwiejszy pojedynek…

Zespół z Jastrzębia-Zdroju prezentuje bardzo wysoką formę. Czeka nas naprawdę ciężkie zadanie, bo Jastrzębski Węgiel jest wyraźnie na fali wznoszącej. Teraz musimy jak najlepiej przygotować się do nadchodzących spotkań. Chcielibyśmy sprawić kibicom jakąś niespodziankę.

Jaki jest wasz cel w tym sezonie? Wydaje się, że macie duże szanse na wywalczenie awansu do europejskich pucharów w przyszłym sezonie.

Chcielibyśmy, żeby tak się stało. Będziemy walczyć o każdy mecz, set i mały punkt, a wynik na koniec sezonu powinien być pozytywny.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved