Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Maciej Gorzkiewicz: Najważniejsza jest zbliżająca się faza play-off

Maciej Gorzkiewicz: Najważniejsza jest zbliżająca się faza play-off

Siatkarze Cuprum Mundo Lubin przygotowują się do fazy play-off zaplecza PlusLigi. - Kluczem do zwycięstwa powinna być po prostu nasza dobra gra oraz koncentracja zespołu - mówi o meczach I rundy play-off z Krispolem Września Maciej Gorzkiewicz.

Patrząc na aspiracje waszej drużyny i TKS-u Tychy, ostatni mecz rundy zasadniczej z tym rywalem powinien układać się od początku po waszej myśli. Co więc zaważyło na tym, że udało się wam wygrać go dopiero w tie-breaku?

Maciej Gorzkiewicz:Jak to zwykle bywa, po wygranych dwóch pierwszych setach nie zawsze udaje się postawić kropkę nad „i”, u nas złożyło się na to kilka rzeczy. Były to m.in. rotacje w składzie naszej drużyny, tyszanie po kilku zmianach złapali wiatr w żagle i zaczęli ambitnie walczyć. Do tego doszło pewnie lekkie rozluźnienie u nas, co doprowadziło do tie-breaka. Koniec końców, mimo słabego meczu, przypieczętowaliśmy drugie miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej i to jest najważniejsze.

Po tym spotkaniu z TKS-em macie trochę przerwy i z pewnością przygotowujecie się już do fazy play-off. Jak wam idą te przygotowania i nad czym przede wszystkim pracujecie?

Przerwa od cyklu meczowego trwa jeden tydzień i tak naprawdę wiele nie można przez taki czas poprawić. Miniony tydzień trenowaliśmy po prostu mocniej fizycznie, ale bez większych różnic w trenowanych elementach w porównaniu do tygodnia meczowego.

Waszymi rywalami w I fazie play-off będą siatkarze Krispolu Września. W pierwszym meczu tego sezonu rywale wygrali 3:2, w rewanżu to już wy triumfowaliście 3:0. Co będzie kluczem do sukcesu w tej rywalizacji, która – jak wiadomo – nie zakończy się po jednym meczu?

Odkrywczo to nie zabrzmi, ale kluczem do zwycięstwa powinna być po prostu nasza dobra gra oraz koncentracja zespołu. Analiza przeciwnika i jego dyspozycja będą miały oczywiście też znaczenie, ale w naszym przypadku najważniejsze jest to, abyśmy nie schodzili poniżej pewnego poziomu, a z tym na przestrzeni ligi miewaliśmy problemy.

Przed sezonem mówiło się w Lubinie o zgłoszeniu akcesu do PlusLigi. Coś się zmieniło w tym temacie?

Wszystkie sprawy organizacyjne leżą po stronie władz klubu, a dla nas obecnie najważniejszy jest sezon sportowy i zbliżająca się faza play-off. Ale z informacji, które do nas docierają, można stwierdzić, że nic się nie zmieniło i dalej walczymy o awans.

Kto będzie waszym największym rywalem w drodze po sukces? MKS, Camper czy może chcący jeszcze włączyć się do walki Ślepsk? Który z rywali jest dla was najbardziej niewygodny?

Na pewno każdy zespół, z którym przegraliśmy w tym sezonie, zapadł nam bardziej w pamięci, jednak najlepszym zespołem w lidze, co odzwierciedla jasno tabela, był Banimex Będzin. Zarówno skład osobowy, jak i organizacja wskazuje na ten zespół jako na faworyta rozgrywek.

Ostatnio rozegraliście dwa sparingi właśnie w Będzinie. Jak je oceniasz?

Oba sparingi zakończyły się remisem 2:2, a każdy z nich był z góry umówiony na cztery sety, bez względu na wynik. Była to okazja dla obu zespołów na urozmaicenie treningu i podtrzymanie rytmu meczowego przed fazą play-off. Oba spotkania stały na przyzwoitym poziomie, także jedna i druga drużyna powinna być zadowolona z przepracowanego weekendu.