Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Lukas Tichaček: Mamy obowiązek awansować do finału

Lukas Tichaček: Mamy obowiązek awansować do finału

fot. Cezary Makarewicz

- Nasi przeciwnicy nie mieli żadnego bloku? To świadczy o tym, że nasi przyjmujący i atakujący fajnie atakowali, bo omijali blok. Ja tylko wystawiałem, jak zawsze to robię - mówił z uśmiechem po wygranej z Czarnymi rozgrywający Resovii, Lukas Tichaček.

Rzeszowianie w ostatniej kolejce rundy zasadniczej PlusLigi wysoko pokonali Czarnych Radom. Podopieczni Andrzeja Kowala zdominowali grę i nie pozwolili rywalom na zbyt wiele. – Wszystko zaczynało się od naszej dobrej zagrywki. Oni nie wiedzieli w ogóle, co mają robić. My dzięki dobrej zagrywce dołączyliśmy także skuteczny blok i było po sprawie. Cieszę się z tego, że w ostatnim meczu rundy zasadniczej, który musieliśmy wygrać 3:0, pokazaliśmy spokojnie, że damy radę zwyciężyć – mówi cytowany przez Przegląd Sportowy Lukas Tichaček.

Wydaje się, że forma rzeszowian idzie w górę, co jest szczególnie ważne przed rozpoczynającą się niedługo fazie play-off. – Na razie jeszcze nie ma tych decydujących spotkań. To jest dopiero początek play-off. Pierwsza runda, w której zmierzymy się z ósmym zespołem z tabeli, jeszcze o niczym nie decyduje. W tym sezonie jesteśmy inaczej postrzegani. Decydujące mecze czekają nas w finale, a do tego etapu mamy wręcz obowiązek awansować – przyznaje rozgrywający Asseco Resovii. Mistrzowie Polski zajęli pierwsze miejsce w tabeli PlusLigi po rundzie zasadniczej, co w decydujących meczach może im dać atut własnego boiska. – To prawda, choć z drugiej strony może na nas ciążyć dodatkowa presja. Wcześniej wygrywaliśmy mistrzostwa, przystępując do play-off nie jako ten najwyżej rozstawiony. Teraz od samego początku rozgrywek jesteśmy postrzegani jako główny faworyt rozgrywek, a tak do końca nie jest. Mam jednak nadzieję, że nic złego nam się nie przytrafi i obronimy to pierwsze miejsce również w fazie play-off – dodał Lukas Tichaček.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved