Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Pilarz: Zagrywka w dzisiejszej siatkówce to podstawa

Grzegorz Pilarz: Zagrywka w dzisiejszej siatkówce to podstawa

fot. archiwum

- Gramy równo, gramy dobrze, pomimo tego, że trener nie ma pełnego składu do dyspozycji, ponieważ cały czas pojawiają się jakieś drobne problemy - powiedział po spotkaniu z akademikami z Olsztyna rozgrywający ZAKSY, Grzegorz Pilarz.

Drużyna z Olsztyna chyba nie postawiła w tym meczu zbyt wysoko poprzeczki?

Grzegorz Pilarz: – Gramy coraz lepiej i to jest najważniejsze. Wygrana z AZS-em to piąte zwycięstwo z rzędu. Ciężko pracowaliśmy przez ostatni czas i to przynosi rezultat. Gramy równo, gramy dobrze, pomimo tego, że trener nie ma pełnego składu do dyspozycji, ponieważ cały czas pojawiają się jakieś drobne problemy. Najważniejsze jest to, że gramy skutecznie. Cieszymy się z wygranej.

Rotacja składem była spowodowana urazami siatkarzy?Zawodnicy są w pełni sił. Tylko Piotr Gacek ma drobny uraz, ale jak było widać, nie przeszkadzało mu to w grze. Później dostał szansę Dan Lewis. Myślę, że to był ostatni mecz, w którym można było sprawdzić zawodników, dyspozycję poszczególnych graczy, dane ustawienia. Trochę pograli zmiennicy. Dobrze, że udało się trzeciego seta wygrać. Znamy swoją siłę. Jedna seria na zagrywce Michała Ruciaka odwróciła losy ostatniej partii. Zawodników z taką zagrywką mamy kilku, więc musimy ciężko pracować, dobrze grać, a wyniki powinny przyjść same.

Mówisz o skutecznej zagrywce Michała Ruciaka. W kolejnych spotkania również będzie stawiać na mocny serwis?

Zespoły na wysokim poziomie muszą stawiać na mocną zagrywkę. Najlepsze zespoły mają na tyle mocne składy personalne, że jeżeli przyjęcie jest do siatki, to jest to gra przypadków. Z pewnością będziemy chcieli zagrywać mocno i skutecznie, ale nasi przeciwnicy także będą stawiali na mocny serwis. Gra będzie ostra. Zagrywka w dzisiejszej siatkówce to podstawa – to pierwszy element i jeżeli on jest dobry, to może ustawić cały mecz.

Zagraliście dobrze na zagrywce, ale to był jedyny element siatkarskiego rzemiosła, który wyróżniał was od przeciwników.

Myślę, że nie było jakiegoś wyróżniającego się elementu. Moim zdaniem skutecznie zagrali Dominik Witczak oraz Michał Ruciak, środkowi zrobili swoje. Uważam, że ważna była skuteczna gra w pierwszej akcji. We współczesnej siatkówce wysoki procent skuteczności w pierwszej akcji jest bardzo ważny. W ZAKSIE utrzymujemy od jakiegoś czasu skuteczną grę w pierwszej akcji, dlatego nasza gra wygląda coraz lepiej.

AZS Olsztyn to wygodny przeciwnik w pierwszej fazie play-off?

Drużyna z Olsztyna większość sezonu grała bardzo dobrze, teraz faktycznie mają spadek formy, to widać po wyniku tego spotkania. My jako zespół wiemy o co gramy. Play-off to najważniejsza część sezonu – wejście do najlepszej czwórki, granie o medale oraz finał Pucharu Polski, w którym chcemy powalczyć i obronić tytuł. Myślę, że w piątek i sobotę to będą zupełnie inne mecze. Będzie trochę nerwów, więcej walki. Drużyna z Olsztyna z pewnością postawi wysoko poprzeczkę. AZS Olsztyn to zespół nieobliczalny, ma w swoim składzie zawodników. którzy świetnie zagrywają, skutecznie atakują, także nie możemy sobie pozwolić na rozprężenie i zlekceważenie przeciwnika.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved